18/06/2019

MUHABİRİMİZ DİLENCİ OLURSA…

14 Haziran 2017 - 20:00

Üzerinden yüklü miktarda para çıkan dilenciler her zaman haber konusu olmuştur. Ancak bir muhabir dilenci kılığında para dilenirse nasıl olur? Ayrıntıları haberimizde izliyoruz.

ÖZEL HABER: Hızır İlyas YILDIRIM / Kamera: Osman Bakır

Bursa’da zabıta ekiplerince yakalanan ve üzerinden yaklaşık 30 bin lira nakit para çıkan dilenci geçtiğimiz haftada en çok konuşulan haberlerden biri olmuştu. Söz konusu dilencinin banka hesaplarında da 450 bin lira olduğu belirlenmişti. Muhabir arkadaşımız Hızır İlyas Yıldırım da hasta bir dilenci kılığında Bolu sokaklarına inerek sosyal bir deneye imza attı, dilencilerin günlük kazancına dikkat çekti.
Şehrin işlek noktaları, parklar ve merdiven köşelerinde vatandaşlardan para dilenen muhabirimiz kısa sürede yüksek bir kazanç sağladı. Vatandaşların büyük çoğunluğunun yardımda bulunduğu muhabirimiz, daha sonra topladığı paraları sosyal bir deney yaptıklarını belirterek vatandaşlara iade etti.
Yapılan sosyal deneyle dilencilere verilen her kuruşun dilencilik faaliyetlerini daha da arttırdığı mesajı verildi. İyi niyetinizi suistimal eden bu kişileri 153 Zabıta İhbar Hattı’na bildirmeniz yeterli…

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.