19/06/2019

VALİ BARUŞ’TAN İTFAİYE TEŞKİLATINA TAZİYE ZİYARETİ

10 Mayıs 2018 - 21:22
VALİ BARUŞ’TAN İTFAİYE TEŞKİLATINA TAZİYE ZİYARETİ

Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ederek geçtiğimiz hafta meydana gelen kazada hayatlarını kaybeden görev şehitlerinin mesai arkadaşlarına başsağlığı diledi.

Bolu Valisi Aydın Baruş, geçtiğimiz hafta Bolu Merkez Tekke Işıklar Köyü’nde meydana gelen yangına müdahale etmek üzere yola çıkan itfaiye aracının uçuruma yuvarlanması sonucu şehit olan itfaiye şoförü Erhan Yazkan ve itfaiye eri Aykut Kabakcıoğlu’nun mesai arkadaşlarına taziye ziyaretinde bulundu. Vali Baruş’a, taziye ziyaretinde İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit’te eşlik etti.

Vali Baruş, İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde bir araya geldiği Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Arman, İtfaiye Müdürü Mehmet Duman ve itfaiye erlerine başsağlığı dileklerini iletti.

“İNSANLARIN CANINI, MALINI KURTARMAK İÇİN HER GÜN KENDİNİZİ TEHLİKEYE ATIYORSUNUZ”

Bolu Belediyesi İtfaiye personeline baş sağlığı dileyen Vali Baruş,“Siz itfaiye olarak çok önemli bir görevi yapıyorsunuz. İnsanların canını, malını kurtarmak için her gün kendinizi tehlikeye atıyorsunuz. Sadece İl merkezindeki yangınlarda değil,  köylerimizde meydana gelen yangınlarda, orman yangınlarında, yollarımızda meydana gelen trafik kazalarında Acil Müdahale Ekibi olarak birçok olaya müdahale ediyorsunuz.  Yine bunun yanında her hangi bir canlının canının tehlikeye düşmesi durumunda ani müdahale ekibi olarak koşturuyorsunuz. Allah emeklerinizi zayi etmesin. Allah yardımcınız olsun, her türlü kazadan beladan muhafaza etsin. Sizlere müteşekkiriz. Bolu insanı sizlere çok şey borçlu. Bolu Belediyemiz sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için hem bilgi hem de pratik olarak donanım sahibi olmanız için her türlü çalışmayı yapıyor. Lütfen olaylara acil müdahaleleri yaparken kendi canınızı da mümkün olduğunca en üst düzeyde koruyacak tedbirleri alın ve üzücü olaylara meydan vermeyelim. Çünkü sizin canınız bizim için çok önemli. Yaşadığımız acılar şunu gösteriyor ki biz tedbirli davranmazsak, gerekli önlemleri almazsak, hassasiyet göstermezsek başımıza maalesef elim kazalar meydana gelebiliyor. Bu açıdan da sizlerden bundan sonraki çalışmalarınızda bu duyarlılıkla hareket etmenizi bekliyorum. Tekrar başınız sağ olsun diyorum ve emekleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

ŞEHİT İTFAİYECİLERİN YATAKLARI BAŞINDA DUA ETTİ

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü binasında da incelemelerde bulunan Vali Baruş,İtfaiye Müdürü Mehmet Duman’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İtfaiyecilerin dinlenme odalarını da inceleyen Vali Baruş, görevleri başındayken hayatlarını şehit olan Erhan Yazkanve Aykut Kabakcıoğlu’nun Türk bayrağına sarılı yatakları başında dua etti. 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.