19/06/2019

Mecliste gündem yoğun

10 Mayıs 2018 - 21:30
Mecliste gündem yoğun

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların Perşembe günü gerçekleşen oturumunda 11 madde görüşülerek karara bağlandı.

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantıları Yaşar Yüceer Başkanlığında devam ediyor. Toplantıların Perşembe günü gerçekleşen oturumda Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen rapor doğrultusunda Mengen İlçesi, Kıyaslar köyü, Merkez, Osmanoğlu ve Çıralıköprü Mahallelerine içme ve kullanma suyu olarak tahsisinin yapılmasına karar verilirken, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Milli Eğitim Bakanlığına tahsisi yapılan 17 adet okulun kantin yerlerinin tahsisinin yapılması ve arz bedellerinin tespitinin yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelecek raporlar görüşülüp karara bağlandı.

Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporlar doğrultusunda 2018 yılı İl Özel İdare bütçesinin Plan Proje ve Yatırım İnşaat Müdürlüğü kısmında Kıbrıscık Hükümet Konağı bölümünde bulunan 50.000 TL. ödeneğin Kıbrıscık Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına, Mudurnu Hükümet Konağı bölümünde bulunan 120.000 TL. ödeneğin Mudurnu Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılmasına karar verilen toplantıda, yine Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporlar doğrultusunda Mengen Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına 243.000 TL., Gerede Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına 300.000 TL., Kıbrıscık Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına 187.000 TL. aktarılmasına karar verildi.

İl Özel İdaresi 2017 Mali Yılı Gelir Gider Kesin Hesap Cetvelleri ile Taşınır Kesin Hesap İcmal Cetvellerinin de onaylandığı toplantıda, Dörtdivan Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına 45.000 TL., Göynük Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına 250.000 TL. ödenek aktarılması talebi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İl Genel Meclisi Mayıs Ayı toplantıları Cuma günü gerçekleşecek oturumla sona erecek.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.