26/02/2020

Bolu, Türkiye Trial Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak

19 Eylül 2018 - 18:00
Bolu, Türkiye Trial Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak

Spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bolu, hafta sonu Türkiye Trial Şampiyonası’nın 4. ayağına ev sahipliği yapacak. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Türkiye’nin farklı illerinden gelecek 5 takımın mücadele edeceği yarışlar öncesi düzenlenen basın toplantısı ile tüm Bolu halkını yarışlara davet etti.

2018 Türkiye Trial Şampiyonası 4. Ayak Yarışları hafta sonu Bolu’da yapılacak.

22-23 Eylül tarihleri arasında Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü tarafından düzenlenecek olan 4. ayak yarışları öncesi Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü Başkanı Burhan Turan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sadık Öztürk ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu yarışların yapılacağı Köroğlu Motor Sporları Merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

Trial Şampiyonası 4. Ayağının Cumartesi günü başlayacağını söyleyen Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü Başkanı Burhan Turhan, “Bu yıl Trial şampiyonasının 4. Ayağını gerçekleştireceğiz. Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü motor sporlarını üstlenmiş, güzel organizasyonlar düzenliyoruz. Başkanımız da sağ olsun bize destek veriyor. Buradaki offroad pistimizde, farklı etkinlikler yapmak üzere buradayız. 4. Ayak olan Türkiye Trial Şampiyonası 22 – 23 Eylül’de burada gerçekleştirilecek. Cumartesi günü kent meydanında seremoni startı ile başlayacak yarış buradaki Köroğlu 1 etabı ile devam edecek. Akşam saat 17.00’ye kadar. Pazar günü de Boloff etabı ile sona erdireceğiz.” dedi.

“Bu özel coğrafya bunu gerektiriyordu”

Offroad sporunun Bolu coğrafyasına uygun olduğunu söyleyen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise “Bolu coğrafyası gereği turizm kenti olacak, spor kenti olacak, sağlık kenti olacak ve üniversite kenti olacak. Sporun her branşının da kamp merkezi inşallah Bolu olacak. O konuda Bolu Offroad temsilcimiz ve onun arkadaşları hem Bolu’da hem de hem de diğer illerde Bolu’yu çok güzel temsil ediyor. Onlarla beraber bu çalışmaları yürütüyoruz. Trial şampiyonası 6 ayaktan oluşuyor. Bu en zor etaplardan bir tanesi. Geçen sene son ayak Bolu’da yapılmıştı, bu sene 4. Ayak Bolu’da yapılacak. Bu çalışmanın yapılmasında emeği geçen hem federasyon, hem de Bolu’daki offroad kulübüne ne kadar teşekkür etsek azdır. Bolu coğrafyası gereği zaten özel bir yer. Şu an bulunduğumuz yerden baktığımızda bile bu coğrafyayı başka bir yerde bulamazsınız. Offroad anlamında en sağlam pisti oluşturmaya çalışıyoruz. Hatta belki de dünyadaki en kaliteli pisti oluşturmak için çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte inşallah bir çok branşla beraber spor anlamında bir merkez haline dönüşeceğiz. Emeği geçen başta bu spora gönül vermiş, şu an offroad Bolu olduğu gibi diğer spor dallarından gönül vermiş arkadaşlarımızla beraber çalışma içindeyiz. Bu özel coğrafya bunu gerektiriyordu, biz de coğrafyamızın taleplerine uyuyoruz. Bolu’nun marka şehir olmasını coğrafya ile bütünleştirerek sağlayacağımızı düşünüyoruz. Cumartesi günü Valilik önünde hem seremoni gerçekleştirilecek ve yarışlar başlayacak. Duyarlı olan bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Saat 11.00’de valilik önünde açılış yapılacak yarışlara bütün, Bolu halkını ve sporseverleri davet ediyoruz.” diye konuştu

“Destek veren herkese teşekkür ediyorum”

Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sadık Öztürk ise şunları söyledi;

“Türkiye Otomobil Federasyonunun faaliyet programında yer alan Trial 4. Ayak yarışlarını Bolu’muzda, Bolu’muzun tanıtımı için, Bolu’ya veren federasyona, ilimizde bu müsabakayı organize eden temsilcimize, bu konuda bize her türlü desteği sağlayan belediye başkanımıza herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Belediyemizle beraber ilimizin tanıtımı için bu tür müsabakaları ilimize nasıl alırız, nasıl daha iyi ağırlarız, düşüncesi ile herkesi buraya çağırıyoruz. Onlar da sağ olsun büyük destek veriyorlar bize biz de elimizden geldiğince insanları burada mutlu olarak illerine gönderiyoruz.”

Basın açıklamasının ardından, Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü Başkanı Burhan Turhan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’la birlikte offroad aracı ile pistte tur attı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.