18/07/2019

KOMŞU CİNAYETİNE 30 YIL HAPİS

10 Ocak 2019 - 12:44
KOMŞU CİNAYETİNE 30 YIL HAPİS

Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde traktörle çarpıp yaraladığı komşusu 77 Hamdi Beyde'yi 9 ay tedavi gördüğü hastaneden taburcu olduğu gün öldüren 69 yaşındaki Mehmet Akman'a 30 yıl hapis cezası verildi.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, Hamdi Beyde'yi öldürdüğü için tutuklu "kasten adam öldürme" suçlaması ile yargılanan Mehmet Akman ile "suçluyu kayırma" ve "delilleri gizleme" suçlamaları ile tutuksuz yargılanan yargılanan S.E, S.E, K.G, ve E.B. ile avukatlarıyla sanıkların yakınları katıldı.

Duruşmada, cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasını hatırlatan mahkeme başkanı sanılara haklarındaki suçlamalara karşı son savunmalarını yapmalarını istedi.

Tutuklu sanık Mehmet Akman, yazılı savunmasını mahkemeye verdiğini ifade ederek başka bir savunma yapmak istemediğini söyleyerek beraatını talep etti.

Diğer tutuksuz sanıklarda, kendilerinin suçsuz olduğunu ifade ederek beraatlarına karar verilmesini istedi.

Daha sonda söz verilen Mehmet Akman'ın avukatı Aydan Özdemir ise, müvekkilinin ilk eylemi olan traktörle çarpma olayını inkar ettiğini ifade ederek, "Kendisi bu durumu daha önce anlatmıştı. Bu nedenle bu eylem bakımından beraat talep ediyoruz. Ayrıca ikinci eylemde ise sanığa karşı ağır küfürler edildiği tanık beyanlarında vardır. Bu küfürlerin müvekkilde meydana getirdiği ağır tahrik neticesinde eylemi gerçekleştirmek zorunda kalmıştır." diye konuştu,

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Mehmet Akman'ı kasten adam öldürme suçundan kendisine edilen küfürleri bakımından haksız tahrik indirimi yaparak 18 yıl ve cinayetten 9 ay önce gerçekleşen traktörle çarpma olayında ise "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 12 yıl olmak üzere toplam 30 yıl hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti diğer sanıklara ise, "suçluyu kayırma" ve "suç delillerini gizlemek" suçlarından beşer ay hapis cezası vererek bu sanıklar bakımından hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.