27/01/2020

BOLU'DA ATATÜRK'E SAYGI İÇİN YÜRÜDÜLER

17 Temmuz 2019 - 12:58

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Bolu'ya gelişinin 85'inci yıldönümü nedeniyle aralarında Bolu Valisi Ahmet Ümit ile protokol üyelerinin bulunduğu grup kent merkezinde Atatürk'e saygı için yürüdü.

17 Temmuz 1934’te Bolu'ya ziyarete gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kente gelişinin yıldönümü nedeniyle kentteki ilk tören Uğur Mumcu Parkı önünde düzenlendi. Törene Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, daire müdürleri, siyasi partiler STK temsilcileri ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Vali Ümit'e genç sporcular tarafından Türk Bayrağı hediye edildi. Törende öğrencilerden oluşan halk oyunlarının grubu gösterisi ilgiyle izlendi.

Törene aralarında Vali Ümit ile yüzlerce kişinin bulunduğu  grup Atatürk'e Saygı Yürüyüşü'ne katıldı.Tören alanından yürüyüşe geçen grup Bolu Belediye bandosunun marşları eşliğinde Anıtpark'a kadar yürüdü. Bolu Valiliği, Bolu Belediye Başkanlığı, Garnizon Komutanlığı ile STK temsilcileri Atatürk Anıtına çelenk bıraktı. Vali Ümit ile Başkan Özcan'ın anıt özel defterini imzalamasının ardından tören sona erdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.