27/02/2020

TÜRK EĞİTİM SENDİKASIN'DAN BEYİN FIRTINASI

21 Ekim 2019 - 19:21
TÜRK EĞİTİM SENDİKASIN'DAN BEYİN FIRTINASI

Türk Eğitim Sen Bolu Şubesi, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nin yayınlanmasının üzerinden bir yıl geçtikten yaşanan aksaklıklar ve yakalanan başarıları görüşmek üzere akademisyenleri ve eğitim camiasını bir araya getiriyor

Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, ilimizdeki eğitimcileri ve akademisyenleri bir araya getiriyor. Çarşamba günü saat 19.00’da şube binasında oluşturulan Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın Toplantı Salonu’nda 2023 Eğitim Vizyon Belgesi tartışılacak.

Yapılacak çalışma hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Bayram, “2023 Eğitim Vizyonu Belgesi, 23 Ekim 2018 tarihinde kamuoyu ile paylaşılmıştır. Vizyon belgesi, veri temelli yönetim anlayışından ölçme değerlendirmeye, okul finansmanından teftiş ve kurumsal rehberlik hizmetlerine, özel eğitimden yabancı dil eğitimine, öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşümden hayat boyu öğrenmeye kadar 20 faaliyet alanında toplam 44 hedefle büyük bir reform hareketidir. Bu reformun yapılandırılmasına 2018-2019 eğitim öğretim yılında başlanmış ve 2021-2022 eğitim öğretim yılında tam olarak hayata geçirilmesi öngörülmüştür” dedi.
Çalışmaya sadece üyelerinin davetli olmadığını belirten Bayram, “İçinde bulunulan takvim itibariyle, 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nin kamuoyu ile paylaşılmasının üzerinden tam bir yıl geçmiştir. Bu zaman zarfında Milli Eğitim Bakanlığının bir yıl içerisinde gerçekleştirmeyi arzuladığı hedeflerin hangi düzeyde gerçekleştiği ya da sürecin inşasında yaşanan sıkıntıların neler olduğu hakkında ortaya konulacak görüşlerin süreci daha sağlıklı yürütmek adına önemli olduğu düşünülmektedir. Bu bağlamda bir sivil toplum kuruluşu olarak Türk Eğitim Sen Bolu Şubesi, 2023 Eğitim Vizyonu’nun eğitim sistemine yansımalarını, araştırmayı amaç edinmiştir. Gerek ulusal gerekse yerel bazda yaşanan sıkıntılara ilişkin bir dizi tespitler ve bunların giderilmesine ilişkin çözüm önerileri sunmayı amaç edindiğimiz bir beyin fırtınasını hep beraber gerçekleştireceğiz. Üyemiz olsun olmasın, derdi eğitim, bilim, vatan ve kardeşlik olan(öğretmen, idareci, akademisyen, işveren, medya, STK v.s.) herkesi etkinliğimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.