27/02/2020

KÖROĞLU PARKIN TAHSİS SORUNU ÇÖZÜLDÜ

23 Ekim 2019 - 13:00
KÖROĞLU PARKIN TAHSİS SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Köroğlu Parkı ile ilgili yaptığı basın açıklamasının ardından Mekansal Planlama Müdürlüğünden 2 saat içerisinde cevap geldi.

Köroğlu Parkının yer tahsisi ile ilgili 2 aydır süren karmaşa Başkan Özcan’ın basın açıklamasının ardından 2 saat içerisinde çözüldü. Mekansal Planlama Müdürlüğünden 2 saat içerisinde cevap geldi.

2 SAAT OLMADAN CEVAP GELDİ

Konuyla ilgili Boluhavadis gazetesine açıklama yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan; “Bugün Köroğlu Parkı’yla alakalı bir basın açıklaması düzenledik. Burası atıl halde, yapılan yatırımlara yazık dedik. Buranın yer tahsisini ya bize verin ya da siz yapın ama burası böyle kalmasın dedik. Biz 2 ay önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğüne bir yazı yazıp buranın yer tahsisini istemiştik ama 2 aydır yazımıza cevap vermeyen müdürlük ne tesadüftür ki basın açıklamamızın ardından 2 saat geçmeden cevap yazısını gönderdi” ifadelerine yer verdi.

 ‘TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ’

Mekansal Planlama Genel Müdürlüğünden gelen yazı hakkında açıklama yapan Başkan Özcan, “Daha öncede söylediğim gibi buranın yer tahsisi Milli Emlak Genel Müdürlüğündeydi. Şimdi Mekansal Planlama Genel Müdürlüğünden bizim tahsis talebimize karşı buranın Milli Emlak Müdürlüğünden alınıp, Mekansal Planlama Müdürlüğüne verilmesi istenmiş. Yani tahsisi Belediyeye vermediler. Sanırım kendileri yapacak. Bizimde söylediğimiz buydu. Ya bize verin ya da siz yapın. Onlar kendileri yapmaya karar vermişler. Bizde bunun takipçisi olacağız. Çünkü Belediye olarak oraya ödediğimiz 11 Milyon lira para var. Bu para bizim, vatandaşımızın su parası, emlak parasıdır. Bunun heba olmasına müsaade etmeyiz” dedi. 

Bolu Havadis Gazetesi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.