26/02/2020

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KABUL TÖRENİ DÜZENLENDİ

31 Ekim 2019 - 07:44
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KABUL TÖRENİ DÜZENLENDİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96’ncı yıldönümü münasebetiyle Bolu Valisi Ahmet Ümit ve eşi Şengül Ümit tarafından Kabul Töreni düzenlendi.

Ahmet – Solmaz Baysal Öğretmenevi’nde düzenlenen Kabul Törenine Garnizon Komutan Vekili Piyade Kıdemli Albay Göksel Çaylı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Vali Yardımcısı Çağlayan Kaya, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Ersever, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire müdürleri, işadamları, davetliler ve basın mensupları katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96’ncı yıldönümü münasebetiyle düzenlenen Kabul Töreni’ne katılan davetlileri Bolu Valisi Ahmet Ümit ile eşi Şengül Ümit karşıladı.

Düzenlenen Kabul Töreni yapılan ikramların ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit’in konuşması ile devam etti.

“29 EKİM’İN HER TÜRK EVLADININ KAFASINDA, GÖNLÜNDE AYRI BİR YERİ VARDIR”

Sayın Valimiz Ahmet Ümit yaptığı konuşmasında, “Bugün Cumhuriyetimizin 96’ncı yıldönümünü hep birlikte idrak ettik. Bu vesileyle Cumhuriyet Bayramınız bir kez daha kutlu olsun. Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz Kabul Törenine tekrar hoş geldiniz. 96 yıl önce en az bin yıldır vatan olarak sahip olduğumuz bu topraklardan çıkarılmak ve dünya tarihinden yok edilmek istenen bir milletin birçok cephede sürdürdüğü savaşların neticesinde kazanmış olduğu zaferin haykırıldığı ve Cumhuriyetle taçlandırıldığı gün bugün. Dolayısıyla 29 Ekim’in her Türk evladının kafasında, gönlünde ayrı bir yeri var.

“MİLLETİMİZİN TARİHİ BÜYÜK BİR BAŞARI ÖYKÜSÜDÜR”

Milletimizin tarihi büyük bir başarı öyküsüdür. Bütün imkânsızlıklara rağmen ecdadımızın gayretiyle, milletimizin birlik ve beraberliğiyle topraklarımızı işgal eden düşmanlar bertaraf edildi. O zamanlar 13 milyon nüfusumuz vardı. Şimdi 80 milyondan fazla nüfusumuz var. Ayrıca doğudan batıya, Yemen’den Belgrat’a, Özbekistan’dan Arnavutluk’a varıncaya kadar milletimiz, devletimiz ve askerimiz için gözyaşı döken, dua eden ve bizlerle birlikte yüreği çarpan milyonlarca gönüldaşımız var. Bunun temelinde ecdadımızın tarih boyunca insanlara götürdüğü hizmetler, sevgi ve medeniyet anlayışı var.

“BU CENNET VATAN BİZİM KADÎM YURDUMUZ”

Bu cennet vatana layık olmak, uğrunda mücadele etmek lazım. Biz büyük bir devletin insanlarıyız, yüce bir milletin evlatlarıyız, şanlı bir tarihin insanlarıyız. Bu şanlı tarih, yüce millet, büyük devlet ve bu cennet vatan için ne kadar mücadele edersek edelim yetmez. Onun için elimizden gelenin son damlasına kadar görevimizi yapmakla mükellefiz. Ecdadımız bu vatanı kurtarmak için ne kadar kan döktüyse, bu gün bizler de onların döktüğü kandan kat ve kat fazla ter dökmekle mükellefiz. Bu bilinçle, bu şuurla Cumhuriyetin 96’ncı yılını idrak ettik ve bundan sonra da ebediyete kadar yaşamasına vesile olacak çalışmaları hep birlikte yapacağız.

“GÖREVLERİMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMAKLA MÜKELLEFİZ”

Cumhuriyetimizin 96’ncı yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törenlere katılımlarınız dolayısıyla sizlere ve sizlerin şahsında tüm Bolulu hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum. Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Cumhuriyetimizin 96’ncı yıldönümünü coşkuyla kutladık ve yaşadık. Dün bizimdi, bugün bizim inşallah yarın da bizim olacaktır. Dolayısıyla bu duygu ve düşüncelerle hep birlikte, birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirmek, Şanlı bayrağımızın göklerdeki yerini daha da sağlamlaştırmak, milletimizin insanlara hizmet aşkını daha da geliştirmek için hep birlikte çalışmakla, görevlerimizi de en iyi şekilde yapmakla mükellefiz.

Bu vesileyle bu güzel günleri bizlere armağan eden Anadolu’da Kurtuluş Savaşı’ndan bugüne gelinceye kadar bu vatan için, Şanlı Bayrağımız için, milletimiz için canını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Yine bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu devleti kuran, bu devletin bugüne kadar gelmesine vesile olan silah arkadaşlarına, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Biz şehitlerin çocuklarıyız, gazilerin çocuklarıyız. Milletimiz gazi, Meclisimiz gazi. Yüzlerce yıldır taarruz altında tutsalar da bizi, biz onların taarruzlarından bugüne kadar hiç korkmadık, korkmayacağız. Yüce milletimiz Şanlı Bayrağımızı ebediyete kadar gönderde tutabilmek için bütün gücüyle mücadele ettiği gibi bundan sonra da mücadele edecektir. Bu vesileyle ben tekrar sizlere ve sizlerin şahsında coşkuyla bayram kutlamalarına katılan milletimize en kalbi selamlarımı sunuyorum” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARI VE GAZİLERİMİZLE PASTA KESİLDİ

Bolu Valisi Ahmet Ümit ile eşi Şengül Ümit, Şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96’ncı Yıldönümü dolayısıyla hazırlanan pastayı kestiler.

MASALAR GEZİLDİ

Düzenlenen Kabul Töreni Sayın Valimiz Ahmet Ümit ile eşi Şengül Ümit’in bütün masaları gezerek davetlilerle yakından ilgilenip 29 Ekim Cumhuriyet Bayramlarını kutlamalarının ardından sona erdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.