29/03/2020

HAYALİ BÜTÇE YAPMADIK

28 Kasım 2013 - 00:00
HAYALİ BÜTÇE YAPMADIK

Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan yıl sonu toplantısı Ahmet Solmaz Baysal Öğretmenevi'nde yapıldı. Toplantıda konuşmaya yapan Birlik Başkanı ve Vali Yardımcısı Ömer Eru gerçekçi rakamlar üzerinde 2014 yılı bütçesinin oluşturduğunu söyledi.

HABER: ZEKERİYA ERCİVAN

Ahmet Solmaz Baysal Öğretmenevi'nde merkez ilçeye bağlı köy muhtarları ile birlikte yapılan toplantıyı Vali Yardımcısı ve Birlik Başkanı Ömer Eru yönetti. Eru toplantıya Vali İbrahim Özçimen'in 4,8'lik deprem sonrası AFAD'la yapılan toplantı dolayısıyla katılamadığını söyledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından birliğin bütçesi geçen yıl olduğu gibi 6 Milyon TL olarak belirlendi. Hazırlanan sunumda 2014 YILI BÜTÇE KARARNAMESİ'nin ilk maddesinde bütçe şu şekilde ifade edildi " MADDE 1)- Ekli 2014 yılı "Gelirlerin Ekonomik Sınıflandırılması (B) Cetveli" Gelir Bütçesine 6.000.000,00 TL., 2014 yılı "Ödenek (A) Cetveli" Gider Bütçesine 6.000.000,00 TL. ödenek konularak ve gider bütçesinde yer alan ödeneklere gelir bütçesinde tahmin edilen gelirler kaynak gösterilmek suretiyle denklik sağlanmıştır"

HAYALİ VE ŞİŞMİŞ BİR BÜTÇE YAPMADIK

Birliğin 2013 yılı faaliyet raporunda 6 Milyon TL'lik bütçe köy yolu yapımı, içme suyu inşaatları, depo yapımı, kanalizasyon yapımı ve nakdi yardım şeklinde kullanıldığı ifade edildi. Eru birliğin yaptığı faaliyetler hakkında bilgi verdi. 2013 yılı faaliyetleri oy birliği ile kabul edildi. Oylamanın ardından 2014 yılı yatırım planı ile ilgili sunum yapıldı. Eru 2014 yılı bütçesi hakkında şunları söyledi "2014 yılı bütçesini 2013 yılı bütçesi ile aynı yaptık çünkü gelirlimizde bir değişiklik olmadı. Hayali ve şişmiş bir bütçe yapmadık. Gerçekçi bir bütçe yaptık.

ULUMESCİT KÖYÜMÜZE BOLUMUZA GEÇMİŞ OLSUN

Birlik toplantısına İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu katıldı. Kutlu konulaşmasına Öğretmenler Günü kutlamasıyla başladı. Kutlu sözlerini şu şekilde sürdürdü "Bildiğiniz gibi dün akşam Ulumescitler Köyü merkez olmak üzere bir deprem meydana geldi. Cenab-ı Hak bizi daha büyük felaketlerle sımamasın İnşallah temennisinde bulunuyorum. Ulumescit Köyümüze Bolumuza geçmiş olsun diyorum.

ÖZEL İDARE ANA ÇATI OLMAK ÜZERE HİZMET BİRLİKLERİMİZLE BİRLİKTE BU ÇALIŞMALAR YÜRÜSÜN

Toplantıda İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu merkez mahalle muhtarlarına şu sözlerle seslendi "2005 yılı 2013 yılları içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili yapılan sunumda bilgiler verildi. Gerçekten de bu verilen bilgiler köylerimizi kuşatan hizmetlerin tarifidir. İnsanımızın her alanda gelişmesini sağlayacak vatandaşımızın huzur ve refahını arttıracak şekilde çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Bu çalışımlarda bütün arkadaşlarımızın ve birliğimizin çok ciddi katkıları var. Bu durumdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. İlçelerimizde vatandaşımızın huzuru için gerekli tedbirleri almak için gayret sarf ediyoruz. Hizmet birliklerimizin aktif hale gelmesi için göreve geldiğim 2007 yılından itibaren çok ciddi anlamda emeği ve katkısı var. Biz istiyoruz ki hem hizmet birliğimiz hem de vatandaşlarımızın arzu ettiği projelere birlikte imza atalım. Özel İdare ana çatı olmak üzere hizmet birliklerimizle birlikte bu çalışmalar yürüsün istiyoruz.

ESKİ KEPÇELERİ SATIN

Özel idaremizinde bütçesi de yarın itibariyle belerilenmiş olacak sizlerle birlikte 2014 yılında daha etkin bir şekilde hizmet vermeye devam ederiz. Eskiyen kepçeleri satın biz birliğe aktarılacak paralardan kesinti yapmak suretiyle o kepçeleri yenileyelim daha etkin bir hizmet verelim. Biz sizi ve destek birliğimizi her şekilde desteklemeye devam edeceğiz.

ÇÖP TOPLAMA MERKEZDE DİĞER İLÇELERE YAYILSIN

Köylerimizde çöp toplama işlemi gerçekleştiriliyor. Muhtar olarak sizlerinde katkısıyla eksiklik yaşanmadan artarak devam etsin. Merkez ilçede başlayan bu hizmeti kırsal kesimdeki alanlara yaymak suretiyle devam etsin diyorum.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.