29/03/2020

DEPREME HER ZAMAN HAZIRLIKLI OLMALIYIZ

28 Kasım 2013 - 00:00
DEPREME HER ZAMAN HAZIRLIKLI OLMALIYIZ

İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarında sona gelindi. 20 gün boyunca bütçe görüşmelerine ev sahipliği yapan meclis, yarın son kez bütçe görüşmeleri için toplanacak. Toplantıda konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu Bolu'da yaşanan depreme değindi.

Mücahit Kutlu başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi toplantılarının Kasım ayı maratonu sona eriyor. 20 gün boyunca kamu kurum ve kuruluşlarının bütçe taleplerinin görüşüldüğü, hafta sonunda da görev yapan mecliste Kasım ayı toplantıları Salı günü sona eriyor.

Pazartesi günü gerçekleşen Kasım ayının 19'uncu oturumunda 2014 yılı İl Özel İdaresi bütçesi görüşülürken, 10 maddeden oluşan bütçe kararnamesi meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı sırasında bir konuşma yapan İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle meclisin eğitimci üyeleri Mustafa Nuri Gürsoy, Üzeyir Ercivan ve İrfan Yücel'in Öğretmenler Günü'nü kutladı. Önceki gece Bolu'da yaşanan deprem sarsıntısına da değinen Kutlu, "Çaydurt bölgesindeki köylerde meydana gelen depremlerin, 12 Kasım 1999 depreminin yıldönümünden 13 gün sonra meydana gelmesi oldukça şaşırtıcı. Kabul etmemiz gereken bir şey var ki, depremle yaşamayı öğrenmeli ve gerekli tedbirleri almalıyız. Depreme her zaman hazırlıklı olmalıyız. Bu son depremde 4.8 şiddetinden sonra küçük sarsıntıların olması da önemli diye düşünüyorum. Japonya'ya gerçekleştirdiğimiz gezi sırasında orada depremle ilgili alınan önlemleri ve tedbirleri gördük. Bizim burada da tedbirler bir an önce alınmalı. Cenabı Hak yıkıcı depremlerden herkesi korusun. İnşallah daha yüksek şiddette bir deprem olmaz. Bir kez daha depreme hazırlıklı olmamız gerektiğini vurgulamak istiyorum. Her türlü yıkıcı doğal afetlerden Allah'ım bizleri korusun" diye konuştu. İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları Salı günü gerçekleşecek son oturumla sona erecek. Salı günü, 2014 yılı İl Özel İdaresi bütçesi görüşülerek, gelir ve gider bütçesi oylamaya sunulacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.