29/11/2020

GÖRÜŞ; “KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR”

22 Ocak 2014 - 00:00
GÖRÜŞ; “KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR”

Ak Parti meclis üyelerinin Belediye meclis salonunda yaptığı açıklamalara CHP Bolu Belediye Meclisi Grubu adına Cahit Görüş çok sert bir dille cevap verdi. Parti binasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada Görüş, “Alaaddin Yılmaz’ın Belediye Meclis Salonu’nu siyasi açıklama yapmak için kendilerine tahsis etmesini esefle karşılıyoruz” dedi.

Haber: Elif SARIHAN

CHP Bolu Belediye Meclisi Grubu adına açıklama yapan Cahit Görüş şu ifadelere yer verdi;

"MECLİS ÜYELİKLERİNİ GARANTİLEMİŞ OLACAKLAR Kİ ŞİMDİ KONUŞMAYA BAŞLADILAR"

"Biliyorsunuz, önceki gün Sayın Burak BALABAN ve AKP Belediye Meclis Üyeleri, bir yerlerden aldığı talimatla, Sayın Milletvekilimiz, Sayın Belediye Başkan Adayımız ve biz Meclis Üyeleri ile ilgili açıklamalarda bulundular. Bu arkadaşlar 5 yıl susup, önümüzdeki seçim için meclis üyeliklerini garantilemiş olacaklar ki şimdi konuşmaya başladılar. Çok talihsiz o açıklama için bizim de söylememiz gerekenler olduğunu düşünerek şu anda karşınızdayız.

Öncelikle 5 yıldır, ben belediyede siyaset yapmam ve yaptırmam diye nutuklar atan (fakat her defasında da kendisi siyaset yapan) Alaaddin YILMAZ'ın Belediye Meclis Salonu'nu siyasi açıklama yapmak için kendilerine tahsis etmesini esefle karşılıyoruz.

İki hafta kadar önce Alaaddin YILMAZ'ın, Belediye Meclisi toplantısında işgal etmiş olduğu makama ve normal bir insanın ağzına almaması gereken ve burada söylemekten hicap duyduğumuz o sözler için, bu güne kadar özür beklerken, bu konudan hiç bahsetmeyip, sadece bizleri kınamalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Daha önce de defalarca terbiyesizce kelimeler kullanan Alaaddin YILMAZ'a, ağzınızı açıp tek bir kelime veya tek cümle söyleyemeyen "dut yemiş bülbülleri de biz esefle kınıyoruz".

67 kez patlayan su isale hattında, ihale ve boru cinsinin değiştirilme ile ilgili yaşananları bildikleri halde, hala" dut yemiş bülbül gibi susanları hayretle izliyoruz"?

Adını bir türlü koyamadığınız, kavşağa benzer yerle ilgili susan "dut yemiş bülbülleri ibretle takip ediyoruz."

Meydan yapacağız diye ortaya çıkıp, önce yapılarla, sonra da kaçak olduğu belli olan ilave sundurmalarla, Kent Meydanı meydan olmaktan çıkarılırken, Alaaddin YILMAZ'a hiçbir şey söyleyemeyenler, acaba "dut yemiş bülbül olanlar kimlerdir"?

"DUT YEMİŞ BÜLBÜL, BİZ MİYİZ, SİZ MİSİNİZ"?

Bir yıl önce gerçek bir şovla şöyle yapacağız böyle yapacağız diyerek, mecliste kendisine verilen 18. Madde araştırma dosyasının akıbeti hakkında basına ve kamuoyuna bilgi veremeyip susan "dut yemiş bülbül, biz miyiz, siz misiniz"?

Belediyede eşe dosta kadro kazandırabilmek için, "özel kalem müdürlüğü" adı altında bankamatik müdürlüğü yaptırarak, yetimin, tüyü bitmemiş kimsesizlerin hakkını Bolu'da kimsenin tanımadığı Merve KAYA'ya ve diğerlerine" verirken ve biz bilgi istediğimizde susanlar, söyleyin, "dut yemiş bülbül kimlerdir"?

Şimdi bu durumda gerçek dut yemiş bülbüllerin, Belediye Meclisinde de sadece şakşakçılık yaptığı ortaya çıkmış bulunuyor.

Defalarca dile getirilen, muhataplarınca ellerindeki mahkeme kararı ile her zaman gerekli açıklamalar yapılan Kent Bilgi Sisteminin kuruluşunda biz meclis üyesi değildik. Ama Alaaddin YILMAZ Belediye Meclisi Üyesiydi. Sayın Milletvekilimiz Tanju ÖZCAN'da kendisiyle ilgili bu konuda gerekli açıklamayı yapmıştır. Ayrıca Milletvekilimizin kendisinin ve Bolu kamuoyunun yanlış olduğuna inandığı konularda, fikirlerini söylemesi bizler için gayet doğaldır. Mahkeme tarafından suç olmadığı kanıtlanmış bir konunun temcit pilavı gibi ısıtılması, kendilerinin yaptıkları karşısında hedef şaşırtmaktan başka bir şey değildir.

"SİZLER HERHALDE BELEDİYE MECLİSİ ÜYESİ OLARAK DOĞDUNUZ"

Gelelim Sayın Belediye Başkan Adayımız Mehtap ÖZCAN MISIRLIOĞLU için söylenen stajyerlik konusuna. Stajyer kimdir? Stajyerin sözlük anlamı " Herhangi bir meslek edinecek olan kimsenin geçirdiği uygulamalı öğrenme dönemi" Sizler herhalde emeklemeden yürümeyi öğrendiniz ve belediye meclisi üyesi olarak doğdunuz. (Bu konuda şunu da belirtmekte de fayda var. Daha önce Alaaddin YILMAZ'da defalarca "Ben Necdet GÖREN Başkanın stajyeriyim" dememiş miydi?)

Sayın Belediye Başkan Adayımızın seçim çalışmalarında belediyecilik konusunda, vatandaşlarımızın nasıl daha mutlu ve huzurlu bir Bolu istedikleri konusunda, Sayın Milletvekilimizle ve Bolu için bir önerisi, düşüncesi olan herkesle birebir görüşmesi, onların fikirlerine önem vermesi, sizi neden rahatsız ediyor ki? Adayımızın sahada, sokak sokak gezmesi, ev ev dolaşıp Bolulularla birebir görüşüp fikirlerini alması, "akşam yatarken aklına geleni sabah uygulayanlardan" olmamak için var gücüyle çalışması sizleri neden korkutuyor ki?

Biz asıl konuyu biliyoruz. Sizin korkunuz 30 Marttaki seçimi kaybedecek olmanız. Unutmayın ki, korkunun ecele faydası yoktur!"

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.