01/07/2022

“Keleş’in bu şahısla bir ilişkisi var mı?”

27 Mart 2016 - 11:14
“Keleş’in bu şahısla bir ilişkisi var mı?”

25. ve 26. Dönem CHP Bolu Milletvekili Adayı Burak Cop, CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan'a yönelik gerçekleştirilen saldırıyı değerlendirdi ve “Düzce'de Tozan liderliğindeki CHP son aylarda AKP'yi çok rahatsız etti. Tozan, İstanbul'un içme suyunu da kirleten çöp tesisi skandalını gündemleştirerek Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'i zor durumda bıraktı. Kısa süre önce lüks otomobil konusundaki sızlanmalarıyla ulusal medyada alay konusu olan Keleş'in, saldırganları sosyal medyada öven ve eylemi adeta üstlenen şahısla bir ilişkisi olup olmadığını merak ediyoruz” dedi.

Açıklamasında Bolu’da ve Düzce’de yaşanan olayları değerlendiren 25. ve 26. Dönem CHP Bolu Milletvekili Adayı ve Akademisyen Burak Cop şunları söyledi;

“Ülkemiz 1 Kasım'dan beri AKP ve PKK eliyle bir terör-dehşet-şiddet sarmalına sokuldu. Toplumu terörize ederek siyasal kazanımlar elde etmeye çalışanlar, muhalif sesleri "vatan haini!" naralarıyla boğmak isteyenler, yarattıkları gerilimi ne yazık ki ilimize ve yöremize de taşımıştır. 

Cumartesi günü Bolu'da yasal bir partinin yasal yayınını dağıtarak Siyasi Partiler Kanunu'nca güvence altına alınmış bir etkinliği gerçekleştirmekte olan yurttaşlara organize bir saldırıda bulunuldu. Yayının kapağında Tayyip Erdoğan eleştirilmekteydi ve bu da demokrasi düşmanlarının saldırması için yeterli oldu. Saldırganlar söz konusu partinin üyelerine saldırırken bir yandan da olay kameraya alındı. 

Olay yerine gelen polisler saldırgan güruhu dağıtarak saldırıya uğrayanları linçten korudu. Bolu Emniyet Müdürü Sayın Mustafa Kızılkaya'yı, polisin tarafsız bir tutumla görevini yapmış olmasından dolayı kutluyorum. 

“BASIN OBJEKTİF OLSUN”

Değerli yerel basınımızı da bu tür istenmeyen olayları haberleştirirken objektif olmak konusunda daha özenli olmaya davet ediyorum. Böylesi siyasal şiddet olaylarında saldıranlardan genelde "tepki gösteren vatandaş" olarak bahsedilmektedir. Saldıran ile saldırılanın adlarının doğru konulması elzemdir ve saldırıya uğrayanların da vatandaş olduğu unutulmamalıdır. 

Bir diğer faşizan saldırı da aynı gün komşu ilimiz Düzce'de gerçekleşti. Bu organize olay da Bolu'daki gibi kameraya alındı. Düzce İl Başkanımız Sayın Zekeriya Tozan, kendisine "vatan haini" diye seslenen iki kişinin korkakça kurduğu pusuya hedef oldu. Daha sonra olayın görüntüleri, adında Osmanlı Torunları ifadesi geçen ve Suriye'deki cihatçı barbarlara yardımda bulunan iktidar yanlısı derneğin başkanı tarafından sosyal medyada paylaşıldı. 

Aynı zamanda AKP'li Düzce Belediyesi'nin dağıttığı ulaşım hatları rantından beslenen bir derneğin de başkanı olan bu şahıs, ikincil önemde bir azmettirici olduğunu düşündürtecek şekilde, videoyu paylaşırken Tozan'dan hain ve ajan diye bahsetti. 

“CHP İL BAŞKANI TOZAN SON DERECE ÇALIŞKAN BİR SİYASETÇİDİR”

AKP, yıllarca arka bahçesi olarak gördüğü Düzce'de ayağının altındaki toprağın kaymakta olmasından dolayı endişelidir. 7 Haziran'da tarihinde ilk defa Düzce'den vekil çıkarmanın eşiğine gelen CHP 1 Kasım'da da, çevre illerden farklı olarak, buradaki oy oranını korumayı başardı. CHP İl Başkanı Tozan son derece çalışkan bir siyasetçidir ve her zaman, mağdur olan halkın yanında yer almıştır. Düzce Belediyesi'nin Esençam köyündeki çöp tesisi skandalını ulusal medyada gündeme getirirken de, saldırıya uğramadan az evvel Derdin köyü sakinlerinin HES karşıtı eylemine katılırken de esaslı bir halk adamı olduğunu göstermiştir.  

Düzce'de Tozan liderliğindeki CHP son aylarda AKP'yi çok rahatsız etti. Tozan, İstanbul'un içme suyunu da kirleten çöp tesisi skandalını gündemleştirerek Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş'i zor durumda bıraktı. Kısa süre önce lüks otomobil konusundaki sızlanmalarıyla ulusal medyada alay konusu olan Keleş'in, saldırganları sosyal medyada öven ve eylemi adeta üstlenen şahısla bir ilişkisi olup olmadığını merak ediyoruz. 

Cumhuriyet Halk Partisi halk düşmanlarına pabuç bırakacak bir parti değildir. CHP tarihinde, faşist cinayetlere kurban gitmek pahasına demokrasi mücadelesi yürüten Adana İl Başkanı Ahmet Albay, Kayseri İl Başkanı Mustafa Kulkuloğlu, Nevşehir İl Başkanı Zeki Tekiner gibi meşaleler vardır.

“HİÇBİR SALDIRI BİZİ YOLUMUZDAN ÇEVİREMEZ”

CHP Türkiye'yi Ortadoğu'da Suudi Arabistan'ın güdümüne sokan, Türk askerine Suudi Kralı'nın önünde geçit töreni yaptıran, Suriye'de beslediği barbarlar yurdumuzda da katliamlar yapmaya başlayan AKP zihniyetinin fanatik unsurlarından vatanseverlik dersi alacak bir parti ise hiç değildir. Bizim tarihimizde dizlerinin üstüne çökmüş yarı-sömürge Osmanlı'nın enkazı üzerinde bağımsız ve onurlu Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Kuvayi Milliye ruhu var. 

Bizim tarihimizde Amerikan 6. Filosunun önünde secde etmek, 12 Eylül tarafından palazlandırılmak yoktur. ABD'nin Ilımlı İslam projesi çerçevesinde iktidara getirilip, yıllarca Batı tarafından desteklenip birkaç yıl önce kontrolden çıkan ve hem ülkeyi hem de bölgeyi yangın yerine çeviren pedofil hamisi anlayıştan vatanseverlik dersi alma ihtiyacı hissetmiyoruz. 

Hiçbir saldırı bizi yolumuzdan çeviremez.” Elif SARIHAN  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)
 

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.