22/09/2023

Siyasete dur durak yok

1 Mayıs 2016 - 12:41
Siyasete dur durak yok

25. ve 26. Dönem CHP Bolu Milletvekili Adayı Burak Cop, siyasi çalışmalarını İstanbul’da katıldığı etkinliklerle devam ettiriyor.

İstanbul Sultanbeyli CHP İlçe örgütünde Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz ve 25. ve 26. Dönem CHP Bolu Milletvekili Adayı  Burak Cop bir söyleşide partililerle bir araya geldi.

Parti içi eğitim amaçlı bu söyleşide Cop,  Osmanlı Devleti'nden bugüne Türkiye'de solun gelişimi, CHP'nin geçirdiği ideolojik evrim ve partinin sosyal demokrat kimliği üzerine katılımcıları bilgilendirdi.

Öztürk Yılmaz da dış politikadaki son gelişmeler ve CHP'nin pozisyonu hakkında bilgi verdi. 

Sunumların ardından, çoğu genç olan partililer ile soru-cevap formatında devam eden söyleşi bir buçuk saat sürdü. 1 Mayıs'ta neden Taksim'e çıkmaya çalışmak yerine Bakırköy'de miting yapma kararı alındığına dair sorular geldi. Öztürk Yılmaz ve CHP İlçe Başkanı Murat Kantekin, 1 Mayıs'ın işçi bayramı olduğunu, sendikalar nerede kutlama yapmaya karar verdiyse CHP'nin yerinin de orası olacağını belirtti. 

Burak Cop’ta partililere  10 Ekim Ankara katliamı ve 1 Kasım seçiminde ortaya çıkan manzaranın ardından toplumsal muhalefetin gerileme eğilimine girdiğini, Taksim'i zorlamayı mümkün kılacak koşulların mevcut olmadığını dile getirdi ve bu koşullar altında Bakırköy'den sosyal adalet, demokrasi ve laiklik için güçlü bir ses vermenin tüm Türkiye'de yankı bulacağını belirtti.

Cop İşçi Bayramını Kutladı

 Son olarak Bolu’da ki 1 Mayıs yürüyüşüne katılamayacağını belirten Cop, “Bakırköy'de olacağım için Bolu'daki yürüyüşe katılamıyorum. Bolu'nun çalışan, üreten bütün emekçilerini sevgi ve dayanışma dolu hislerle kucaklıyorum. İşçisiyle, çiftçisiyle, taşeronuyla, kadrolusuyla, beyaz yakalısıyla, kamu çalışanıyla tüm emekçilerin uluslararası işçi bayramını kutluyorum” dedi. Elif SARIHAN

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)
 

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.