26/05/2020

ALZHEİMER HASTASI YAŞLI KADIN İÇİN ARAMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

4 Şubat 2014 - 00:00
ALZHEİMER HASTASI YAŞLI KADIN İÇİN ARAMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Dörtdivan'da kaybolan 82 yaşındaki Zilhe Dinç'in bulunması için bölgede arama kurtarma çalışması başlatıldı. Jandarma ve AFAD ekipleri dün akşam saatlerinden beri yaşlı kadına ulaşmaya çalışıyor…

Haber: Elif SARIHAN

BoluDörtdivan'a bağlı Göbüler Köyünde yaşayan ve pazar günü yaşadığı evden çıkarak kendisindenhaberalınamayan 82 yaşındaki Alzheimer hastası Zilhe Dinç'in bulunması için çalışma başlatıldı.

Olay yerine gelen Jandarma Arama Kurtarma ve İz Takip Köpek Timi,BoluAfet ve Acil Durum Müdürlüğü ve köylüler 20 kilometrelik alan içerinde arama kurtarma çalışmasını sürdürüyor.

Arama kurtarma çalışmasına katılan köy sakinlerindenMenderesÇetinkaya, yaptığı açıklamada Zilhe Dinç'in pazar günü saat 14:00 civarında evden ayrıldığını iddia ederek, "Evde bulunan oğlu ve gelinininhaberi olmadan evden çıkmış. Akşam olunca eve gelmediğini gören yakınları jandarmayahabervermiş. Dün bizYeniçağa'ya bağlı köylerde aradık. Birhaberalamadık.'' dedi. Dinç'in Alzheimer hastalığı olduğunu belirtenÇetinkaya, ''Bu hastalığı olduğu için sürekli evden çıkar gider. Bir sene önce de evi terk etmişti. O zamanGerede'de polisler bulmuştu" şeklinde konuştu.

Jandarma ve Afad ekipleri yaşlı kadını sabah 06.00 sularında gördüğünü iddia eden iki kişiye ulaştı. Görgü tanıklarının iddiaları doğrultusunda aramalar genişletildi. Arama çalışmalarına

İz Takip Köpek Timi'de eşlik ediyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.