18/10/2021

Şenol SAK’tan 2 Yeni Sergi

15 Ağustos 2016 - 12:46
Şenol SAK’tan 2 Yeni Sergi

Bolulu “Balık Ressamı” Şenol SAK, yeni açtığı yurtdışı sergilerinin ardından yurda döndü.

SAK, yaz dönemi çalışmaları çerçevesinde, 01 – 27 Ağustos 2016 tarihleri arasında açık kalacak 32. Kişisel Resim Sergisini, Amerika Birleşik Devletleri, San Francisco-California’da “Creative&Framing Gallery“de açtı..  Sergi açılışı ise, Amerikan müzik grubu “Lady Lake” ve seçkin sanatsever davetlilerin katılımıyla 5 Ağustos 2016 Cuma günü gerçekleştirildi. Sanatçı bu sergisinde yeni hazırladığı  ve kendisinin değişmez teması olan “BALIK” konulu büyük ve orta boy tual üzeri akrilik boya çalışmaları ile, küçük boyutlu Suluboya çalışmalarını sergiliyor.

Ressam Şenol SAK, San Francisco-Oakland’da açtığı sergi sonrası bu kez,  6-7 Ağustos 2016 tarihlerinde, davetli olarak katıldığı “19. California-Monterey Türk Kültür ve Sanat Festivali”nde yeni bir sergi açtı ve canlı Performanslar gerçekleştirdi.. Sanatçı buradaki Canlı Performans çalışmalarında ürettiği bir “ABANT ALABALIĞI” eserini de, ‘Monterey-California Türk Derneği’ne hediye ederek, sadece Bolu’ya özgü bu endemik balık türünün tanıtımını da yapmış oldu..

California eyaletinin San Francisco ve Monterey kentlerinde açtığı yeni sergiler ve canlı performanslar sayesinde, hem Türk ve hem de  Amerikalı sanatseverlerle yeni eserlerini paylaşan SAK, “... bir Türk sanatçısı ve bir Bolulu olarak -balık- temalı eserlerini bu önemli sanat merkezlerinde tanıtabilmiş ve paylaşmış olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu” ifade etti. Kerim TELLİOĞLU

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)
 

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.