08/08/2020

BAŞARAN SON NOKTAYI KOYDU

14 Şubat 2019 - 23:02
BAŞARAN SON NOKTAYI KOYDU

BOLU’DA İTTİFAK YAPILMIYOR

Ankara’da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Bahçeli arasında saatler boyu süren, Bolu’da Cumhur İttifakı arayışı nihayete erdi. Genel başkanlar Bolu’da ittifak yapılmaması yönünde karar verdi. 

MERKEZ HABER

Geçtiğimiz günlerde Merkez TV’de canlı yayında Gazeteci Arzu Sarı’ya konuşan MHP MYK Üyesi ve YSK Temsilcisi Bahadır Alperen Bolu’da AK Parti Adayı Fatih Metin lehine kendi adayları İbrahim Doğan’ın seçimden çekilmeyeceğini, eğer bir ittifak olacaksa bu ittifakın kendi adayları İbrahim Doğan etrafında gerçekleşeceğini belirtmişti. Ardından MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran da söylemi doğrulamış adayları İbrahim Doğan’ın resmen kamuoyuna tanıtılması için 17 şubat Pazar Günü Bolu 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda tören düzenlediklerini açıklamıştı.

ANKARA'DA SICAK SAATLER...

Ancak tün bu planlar yapılırken Ankara’da Erdoğan ve Bahçeli’nin 20 il için daha Cumhur İttifakında birleşmeye gitme yönünde görüştükleri görüldü. Öte yandan AK Parti Bolu İl başkanı Nurettin Doğanay da sürpriz şekilde Ankara’ya giderek Erdoğan’la kritik bir görüşme yaptı. Doğanay da Erdoğan’la yaptığı görüşmenin seçim hakkında olduğu açıklamasını kamuoyuna Merkez TV Ana Haber Bülteni’nden canlı bağlantı ile paylaştı.

14 Şubat Perşembe günü Ankara’da AK Parti ve MHP Genel Merkezleri nezdinde sıcak saatler yaşanırken Bolu’da da Cumhur İttifakı kapsamında birleşme olup olmayacağı konuşuldu.

Akşam saatlerine doğru durum netleşti ve MHP Heyeti gece geç saatlerde Bahçeli ile görüştükten sonra Bolu’da ittifak yapılıp yapılmayacağı ya da yapılıyorsa söyledikleri gibi kendi adayları olan MHP’li İbrahim Doğan mı yoksa AK partili fatih Metin lehine mi bir ittifaka gidileceğini Bolu kamuoyuna bildirmek üzere Bolu’ya döndü.

...VE ANKARA'DA KARAR VERİLDİ

Döner dönmez MHP Bolu İl Başkanlıığı’nda basın açıklaması yapan MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran ittifak hakkında alınan kararı bildirdi.

MHP KENDİ ADAYLARIYLA TEMSİL EDİLECEK

Buna göre Ankara’da Erdoğan ve Bahçeli arasında geçen görüşme neticesinde Bolu’da ittifak yapılmamasına karar verilirken hem Bolu merkezde hem de ilçelerde kendi adaylarıyla temsil edilecektir denildi. 

Bolu dışında ittifakta bir aday etrafında birleşilmesi yönünde ismi geçen iller arasında Ağrı, Bartın, Bilecik, Bitlis, Kırklareli, Siirt, Zonguldak, Yalova ve Iğdır da bulunuyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.