01/10/2020

FABRİKANIN TEMELİ MART SONUNDA ATILIYOR

6 Mart 2019 - 17:05
FABRİKANIN TEMELİ MART SONUNDA ATILIYOR

Şubat ayında Merkez TV’de yayınlanan Yerel Seçime Doğru adlı programa katılan Cumhur İttifakı AK Partili Bolu Adayı Fatih Metin’in sözünü verdiği balistik tekstil fabrikasının hukuksal işlemlerinde sona gelindi. Metin, devir işlemleri tamamlandıktan sonra  fabrikanın bu ayın sonunda temellerinin atılacağını yine ilk kez Merkez Haber’e açıkladı.

Mart ayının ortalarına doğru gidilen şu günlerde Merkez Haber’e özel açıklama yapan Metin, Bolu’ya yapılacağını ilk kez Yerel Seçime Doğru adlı haber programında açıkladığı balistik tekstil fabrikasının yerinin belirlendiğini ve devrinin yapıldığını ilk kez yine Merkez Haber’e açıkladı…

Bolu Belediyesi’ni sevgi ve ekmek anlayışı içerisindeki hizmet temelleri üzerine oturtacaklarını ve bu kapsamda da en önemli hedeflerinin istihdamın arttırılması olduğunu söyleyen Metin, bunun için bulundukları girişimlerin neticeye yaklaştığını belirtti. Merkez TV’de katıldığı programda bahsettiği balistik tekstil fabrikasının işlemlerinin tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Metin, “Belli bir sermayesi yerli, Türk sermayesi ve belli bölümü Katar sermayesi olan balistik tekstil fabrikası yani savunma sanayide kullanılan bütün ürünlerin yapılmasını sağlayan bir fabrika burası. İlk etapta da 500 kişi çalıştıracak. Bunun temellerini bu ay içerisinde bekliyoruz. Katar sermayesi işin içerisine girdiği için şirket adı değişmesi ve ortaklık şekli değişmesi gibi hukuki süreçler var. Bu hukuki süreçler bittikten sonra Mart ayı sonunda, ya da Nisan’da en geç Bolu OSB’de fabrikamızın temelini atmış olacağız” dedi.

Bolu’da organize Sanayi Bölgesi’nde Katarlı sermaye ortaklığı ile kurulacak olan fabrikanın diğer ortağı Nijerya ordusunun üniformasını da diken şirketin kurucusu ve en büyük hissedarı, Arap ve Müslüman İş Odaları Federasyonu Başkanı Bolulu Oktay Ercan. Fabrikanın devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından Mart ayı sonunda temelinin atılması bekleniyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.