04/06/2020

BOLU’DA KADINLAR KADAR ERKEKLER DE ESTETİĞİ SEVİYOR…

13 Mart 2019 - 12:43

Güzel olmak artık kadınlar kadar erkekler için de önem taşıyor. Çağın gereksinimleri arasına giren güzelleşmek ve bunu için bıçak altına bile yatmak sadece kadınlar değil, erkekler arasında da sayının artmasına neden oluyor. Tüm dünyada ve Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da insanların estetik operasyona sıcak baktığını söyleyen Bolu Özel Çağsu Hastanesi KBB Uzmanı Op. Dr. Gerçek İlker Şiriner, Bolu’da kadınlar kadar, erkeklerin de estetik operasyona ilgi gösterdiğini ve estetik operasyonları artık KBB uzmanlarının da yaptığını belirtti.

Güzel olmak, aynaya baktığınızda size göre güzel olmayan bir bölgenizi güzelleştirmek, aynayla barışık olmak için artık sadece kadınlar değil, erkekler de çaba sarf ediyor.

KBB UZMANLARI DA ESTETİK OPERASYON YAPIYOR...

Botokstan, dolguya, burun estetiğinden yüz gerdirme ya da göz kapağı ve gözaltı torbaları ameliyatlarına kadar pek çok operasyon artık sadece estetik amaçlı yapılabiliyor. Arz ve talep sektörün gelişmesine neden olunca estetik operasyonlarını da sadece plastik ve rekonstrüktif cerrahlar değil, konuyla ilgilenen diğer uzman doktorlar da yapmaya başladı. KBB uzmanları da artık estetik operasyon yapan doktorlar arasına girdi. Hatta artık burun ve yüz estetikleri için özellikle KBB uzmanları büyük oranda tercih edilmeye başlandı bile…

KBB UZMANLARI ESTETİKTE BRANŞLAŞIYOR…

Bolu Özel Çağsu Hastanesi KBB Uzmanı Op. Dr. Gerçek İlker Şiriner özellikle son 10 yıl içerisinde KBB uzmanları arasında estetik branşlarının yaygınlaşmaya başladığını söyledi.

KBB VE YÜZ ESTETİĞİ...

Şiriner, “KBB uzmanları aslında dünyanın her tarafında burun ve yüz estetiği ile ilgili çalışmaları yürütüyor. Ülkemizde de son 10 yıl içerisinde çok fazla bilinmemiş olmasına rağmen KBB uzmanları arasında çok ciddi bir değişiklik oldu. KBB branşı artık burun estetiği, yüz estetiği ve yüze kozmetik uygulamalarla ilgili çok yol kat etti” dedi.

“PLASTİK CERRAH VE KBB’Cİ ARASINDA FARK YOK”

KBB uzmanlarının da artık estetik alanında operasyonlar yaptığına dikkat çeken Şiriner, yüz estetiğinde KBB’cilerin de başarı oranlarının oldukça yüksek olduğunu söyledi. Şiriner, “Bir cildiye uzmanı kadar, plastik cerrahi uzmanı kadar, dolgu, botoks, lazer uygulamaları gibi işlemleri yapan bir çok arkadaşımız var. Yüz estetiği açısından bir plastik cerrahla bir KBB’ci eğer bu konulara ilgisi varsa aralarında çok büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

BOLU’DA KADINLAR KADAR ERKEKLER DE ESTETİĞİ SEVİYOR…

Bolu’da estetiğe kadınlar kadar erkeklerin de ilgisi olduğunu belirten Şriner, “Bolu’da da estetiğe ve özellikle burun estetiğine ilgi oldukça fazla. Bu gerçekten çok yoğun. Bugün bir ameliyat örneğin yapacağım. 28 yaşında erkek bir hastanın burun estetiği ameliyatı olacak bu.  Estetik açıdan bize gelen hasta sayısı Bolu’da oldukça fazla” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.