30/05/2020

İZZET BAYSAL CADDESİNDEKİ UCUBE KALDIRILIYOR

7 Mayıs 2019 - 14:47

Bolu Belediye Meclisi, İzzet Baysal Caddesinde trafiğe kapalı alana inşa edilen ve vatandaşlarla esnafların tepkisini çeken işyerinin kaldırılmasına karar verdi. Kararın ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan seçim döneminde verdiği bir sözü daha yerine getirmiş oldu.

Bolu Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı birinci oturumunda Toplantıda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından, 2017 yılında Meclis kararıyla İzzet Baysal Caddesi’nde yapımına başlanılan ve yapımı büyük oranda tamamlanan kafeteryanın kaldırılma kararı teklif edildi.

İzzet Baysal Caddesi'ndeki kafeteryanın kaldırılması ile ilgili karar Bolu Belediye Meclis toplantısında oy birliği ile kabul edildi. Trafiğe kapalı alana inşa edilen kafeteryanın kaldırılması Başkan Özcan'ın vaatleri arasında yer alıyordu.

Teklifin ardından konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, konunun seçim döneminde sıkça tartışıldığını belirterek “Bu konu kamuoyunda ucube olarak bilinen, ana cadde üzerine yapılmış, seçim döneminde de çokça tartışılan, bir tanesi fiilen bitmiş bir tanesi de henüz başlanmamış olan, ki- bugün gelen bir bilgiye göre 2’ncisinin de malzemeleri alınmış ve parası ödenmiş.  Zaten biz bunun kaldırılacağını duyurmuştuk. Ana cadde üzerinde çok kötü bir görüntü arz ediyordu. İkisinin de yapılmayacağını söylemiştik. Sadece biz değil siyasi rakiplerimiz de söylemişti. 19 Nisan’da BOBES’e kiralanmış, bu kira sözleşmesi feshedilmişti. Tabi bununla ilgili geçmişte bir meclis kararı alındığı için bu meclis kararının iptali konusu gündeme geliyor. Bana göre bunu komisyona havale etmeye gerek yok.” dedi.

Özcan, daha sonra yapının kaldırılmasına ilişkin Meclis kararının alınması hususunu Meclis’in oluruna sundu. Yapılan açık oylamada, karar ‘oy birliği’ ile kabul edildi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.