30/05/2020

GÖLCÜK'TE YAPILAŞMAYA 7 MİLYON TL HARCANMIŞ

7 Mayıs 2019 - 15:38

Bolu Belediye Meclis Toplantısında konuşan Belediye Başkanı Tanju Özcan, eski belediye başkanı AK Parti'li Alaaddin Yılmaz'ın onayıyla Gölcük Tabiat Parkı'ndaki başlatılan yapılaşmaya 7 milyon TL harcandığını açıklayarak, " Bende gittim, içim sızladı" dedi.

Bolu Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı birinci oturumu Tanju Özcan’ın başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerinin meclis üyelerinin oylarına sunularak karara bağlandığı toplantıda AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi mimar Semih Dimicioğlu, Gölcük Tabiat Parkı’nın imara açılması konusunu gündeme getirdi. Başkan Özcan, konuyu gündeme getirmesinin ardından Gölcük Tabiat Parkı'ndaki yapılaşmayla ilgili bilançoyu açıkladı.

Mahkemenin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararına rağmen Gölcük'te çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Özcan, "Bizim tespitlerimize göre minimum 7 milyon lira para harcanmış buraya. Bende gittim, içim sızladı. Gölcük’teki yapılarla ilgili acil karar verilmesi gerekiyor. Şimdi mahkeme kararı olduğu için Gölcük’teki yapıları işletmeye açabilmek mümkün değil. İkinci olarak yürütmeyi durdurma kararından sonra mahkemenin gerekçeli kararı gelecek. Bu kararı Bakanlık doğal olarak temyiz edecek. İki-üç yıl İstinaf-Danıştay aşamalarından geçecek ve burada yapılmış olan yapılar da çürüyecek.  Benim önerim şu, bu konuda acil bir karar vermemiz gerekiyor. İsterseniz iki arkadaşımızı belirleyelim ve bu konuda çalışsınlar ne yapabiliriz, bunları nasıl değerlendirebiliriz diye. Zaten o evler orada kaldığı sürece kötü bir görüntü ortaya çıkacak" diye konuştu.

 

2 yorum yapılmış

  • Ceto7 Mayıs 2019 • 16:59

    Belediyeye ek gelir getirecek şekilde ne uygunsa otel pansiyon lokanta falan gibi
  • Yiit8 Mayıs 2019 • 00:12

    Eğitim uygulama amaçlı değerlendirilsin

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.