30/05/2020

BELEDİYE İŞ SENDİKASINDAN YANDAŞ SENDİKA TEPKİSİ

7 Mayıs 2019 - 16:02

Belediye İş Bolu Şube Başkanı Sinan Ay, belediyede işten çıkarılan 97 işçiye destek veren sendika yetkililerine tepki göstererek, "Adı yandaş sendikaya çıkanlara soruyoruz. Siz hangi sendika seçme özgürlüğünden bahsediyorsunuz?" dedi.

Bolu Belediyesinde işten çıkarılan 97 işçi için belediye önünde eylem devam ederken sendika binasında açıklamalarda bulunan Başkan Ay, işçilere destek olan sendikayı eleştirdi. Belediye-İş Sendikasının 15 yıldır zorluklarla mücadele ettiğinin altını çizen Ay, "Bolu Belediyesinde 15 yıldır tüm bu zorluklarla mücadele ederken kenardan kıs kıs gülen ve bu zulmü yapanlarla birlikte olanlar bugün çıkmış sendika seçme özgürlüğünden bahsediyor. Adı yandaş sendikaya çıkanlara soruyoruz. Siz hangi sendika seçme özgürlüğünden bahsediyorsunuz?" diye konuştu.

Başkan Ay, sendikaya yönelik tepkilerini sürdürerek şunları söyledi:

"Daha dün baskı yaptırdığınız, sürdürdüğünüz, işten attırdığınız işçinin sendika seçme özgürlüğümü. Siz bu işleri çok iyi bilirsiniz. Türkiye işçi sınıfı sizi çok iyi tanıyor ve biliyor. Artık yeter. Belediye işçilerinin işinden aşından ekmeğinden elinizi çekin. Bolu Belediye işçisine verdiğiniz zarar yeter"

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.