30/05/2020

TMMOB'DAN ESKİ BAŞKAN YILMAZ'A TEPKİ

8 Mayıs 2019 - 15:16

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bolu Yürütme Kurulu Başkanı Osman Murat Ataman, eski Bolu Belediye Başkanı AK Parti'li Alaaddin Yılmaz döneminde bilime ve tekniğe aykırı projelerin bütçede tahribat yarattığına dikkat çekerek halkın cebinden çıkan belediye kaynaklarının pervasızca harcandığını öne sürdü.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinde oda başkanlarıyla birlikte basın açıklaması yapan Ataman, AK Parti'li eski başkan Yılmaz'ın görev süresince yaptığı projelerin kentte ve bütçede tahribat yarattığını dile getirerek, "Belediyemizin en borçlu belediyeler listesinde en yukarılarda yer almasının temel gerekçesi bilime ve tekniğe aykırı projelerin bütçede yarattığı tahribattır. Alaaddin Yılmaz'ı kentimize verdiği tahribatların yanı sıra kendine has üslubu ile insanları dinlemeyen hakarete ve aşağılamaya varan davranışları ile de hatırlayacağız. Akıl dışı projeleri ve yap boz icraatları ile halkın cebinden çıkan belediye kaynaklarını pervasızca harcayan belediye başkanını ve bu plansızlıklarına sessizce onay verenleri unutmayacağız" diye konuştu.

Ataman, Bolu kimliğini yansıtacak cadde, sokak ve binanın bırakılmadığını öne sürerek açıklamalarına şöyle devam etti:

"Fırka tepesini şimdi sadece fotoğraflarda görebiliyoruz. Dava süreci devam ederken kentimizin 19'uncu yüzyıl tarihi mimari özelliğini yansıtan arasta dükkanları belediye tarafından yıkılmıştır. Yeni yapılan belediye binasının kentin tarihsel dokusunu yansıtan Taşhan ve çevresini nasıl baskıladığı kent kimliğine vurulan son darbelerden birisi olarak maalesef karşımızdadır. Kentin geçmişini yok etmek için meydanlarda ve kaldırımlardaki mevcut ağaçlar, çiçekler dahi sökülerek gereksiz harcamalar yapılmıştır"

Yılmaz'ın katlı otopark, Gölköy su hattı, İzzet Baysal Caddesinin yayalaştırılması projesi, eski nikah salonu, çöp toplama sistemi, kaldırımlar, Gölcük Tabiat Parkı'na yapılan binalar, ahşap ürünleri atölyesi, çevre yolu projesi, otopark ücretleri ve Büyüksu projelerini hatırlatarak maliyetlerin ikiye, üçe katlandığını belirtti. Ataman, projelerin yeni yönetim tarafından sorulması beklediklerini kaydetti.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.