30/05/2020

BEYAZ ET ENTEGRE TESİSİNDEKİ İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİNİ İNCELEDİLER

10 Mayıs 2019 - 12:01

Bolu'da İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle Türkiye'nin önde gelen beyaz et üreticisi firmanın tesislerini ziyaret ederek işçiler için alınan iş sağlığı güvenliğini inceleyerek fabrikanın yetkililerinden bilgi aldılar.

4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Büşra Deligöz ve İl Sağlık Müdürlüğünde görevli iş güvenliği uzmanı ve şube müdürü ile birlikte beyaz et üretim tesisini ziyaret ettiler. Hijyen için önce özel kıyafetlerini giyen heyet fabrikanın ileri işleme tesisini gezerek iş güvenliği için alınan tedbirlerini incelediler. Fabrikanın ileri işleme şefi, İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen heyete tesisi gezdirerek işçiler için alınan önlemleri anlattı.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Büşra Deligöz, çalışan sağlığıyla ilgili farkındalık oluşturmak amaçlı fabrikayı ziyaret ettiklerini belirterek, " 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği haftası dolayısıyla bu etkinliklerimize başlamak istedik. Dünyada yaklaşık 270 milyon iş kazası ve 160 milyon meslek hastalığı tespit edilmektedir. Bizlerde bu kadar yoğun bir rakamın sağlığını korumakla görevliyiz. Bolu ilindeki çalışanlarımıza ve özellikle kanatlı sektöründe bu farkındalığa başlamak istedik. İş güvenliği uzmanımız, şube müdürü ve sosyal projeler sorumlumuz ile birlikte ilk olarak burada çalışmaya başladık" diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.