30/05/2020

OYUNLA KARIŞIK TRAFİK EĞİTİMİ...

11 Mayıs 2019 - 21:21

YIL İÇİNDE 20 BİN MİNİĞE BU EĞİTİM VERİLECEK...

Bolu Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü Şehiriçi Trafik Ekipleri, Karayolu Trafik Haftası Güvenliği kapsamında miniklere trafik kurallarını anlattı. Karaçayır Trafik Eğitim Parkı’nda verilen eğitimde minikler kendi hazırladıkları maket arabalarla trafik ve yaya canlandırmaları yaptı. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ali Çalışkan 2019 yılı içerisinde toplam 20 bin öğrenciye bu eğitimi vermeyi hedeflediklerini söyledi.

Karayolu Trafik Haftası Güvenliği kapsamında Bolu Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü Şehiriçi Trafik Ekipleri minikleri trafik kuralları hakkında bilgilendirdi.

Aktaş Anaokulu öğrencilerinin katıldığı eğitimde minikler hem kendi yaptıkları maket abalarla trafik kurallarını öğrendi hem de trafik polisi ağabeyleriyle polisçilik oynadı.

Öğretmenleriyle birlikte polis ağabeylerinden trafik kurallarını öğrenen minikler; yaya kaldırımlarında nasıl yürünmesi, yaya geçitlerinden ve trafik ışıkları olan yerlerde karşıdan karşıya nasıl geçilmesi gerektiğini ve nerelerde güvenle oyun oynayabileceklerini öğrendi.

Eğitim sonunda Trafik Güvenliği Haftası ve miniklere verilen eğitim hakkında bilgi veren Bolu Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ali Çalışkan, “Öğrencilerin derslerde öğrendikleri teorik bilgilerini uygulama fırsatı vermek okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasına ve böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak bu eğitimlerin amacı arasında yer aldı.

Ayrıca 2019 yılı 4 aylık dönem içerisinde anaokullarında eğitim gören 350 öğrenciye çocuk trafik eğitim parkında eğitim verildi. 3-17 yaş çocuklara yönelik “Trafik Dedektifleri” eğitim projesi kapsamında ise 2019 yılı 4 aylık dönemde 9 bin 750 öğrencimiz e okullarımızda eğitim verildi. Hedefimiz yılsonuna kadar 20 bin öğrenciye ulaşmak çocuk trafik eğitim parkı ve okullarımızdaki eğitimler sürekli olarak devam edecektir” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.