30/05/2020

TESK BAŞKANI BOLU'DA ESNAFLARLA İFTARDA BULUŞTU

13 Mayıs 2019 - 11:57

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Odaları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, Bolu'da katıldığı iftarda esnaflarla bir araya geldi.

Kentte bulunan bir otelde düzenlenen iftara TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Tahir Gayret ile esnaflar katıldı.

İftar yemeğinin ardından konuşan Gayret, salonu dolduran esnafların ve davetlilerin anneler gününü kutlayarak, "Değerli dostlarım. Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak her yıl geleneksel olarak yapmaya çalıştığımız bu rahmet ayında tekrar bütün odaların başkan, yönetici, denetim kurulu üyeleri ve ailelerini burada birlik beraberlik içerisinde gördüm. Başta rahmetli annem olmak üzere bütün annelerin ve anne adaylarının bu mutlu gününü kutlarken şunu  da söylüyorum. Bu emsal olmuş. Bizim annelerimiz 365 gün kalbimizde, yanımızda, canımızda. günlerini kutluyorum" diye konuştu.

Esnaflara seslenen Palandöken, birlik beraberlik vurgusu yaparak, "Sizin hepinizin yüzü güler, hepiniz gerçekten de Türkiye için örnek olmuş, hakikatten esnafı, sanatkarı ama insanıyla birlikte suyunun güzelliği tabiatının güzelliğinin yanı sıra, iyi kalpli insan olmanızda bize onur veriyor. Ama en önemlisi bu akşamın kadınların bizim için ne kadar mukaddes olduğu. Hem dinimizde hem de bizim ufkumuzu açan her başarılı erkeğin yanında duran ama bizi dünyaya getiren anneler gününün bu güne tesadüf etmesi de bizim için çok önemli bir rastlantı. Bu ancak 60 yılda bu güne gelebilecek ve ramazan ayında idrak edilebilinecek bir gün. Ben şimdi bütün erkeklerden eşinizi, annenizi hep birlikte alkışlamanızı rica ediyorum. Sizlerin yapmış olduğu ibadetlerin kabulü, bundan sonra ki geleceğimizin aydınlık günler olmasını, ülkemizin huzur, refah güzellikler içerisinde her gün televizyonu açtığımız zaman o güzel şarkılarla türkülerle, artık o şehit cenazeleriyle değil, ülkede ki dirliğin, birliğin huzurun geliştiği bu güzel ortamın oluşturduğu ülkemizde hep birbirimize sarılalım" diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.