01/10/2020

O İNŞAATIN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

15 Mayıs 2019 - 16:38

Kültür Mahallesi’nde birkaç yıl önce genişletilen 2 yıllık MYO’nun yanındaki yolun ortasına eski Başkan Yılmaz'ın verdiği ihale sonrası seçim gecesi temeli atılan inşaatın ruhsatı, mahalle halkının tepkisi nedeniyle Bolu Belediye Başkanı Özcan tarafından iptal edildi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın 5 Nisan’da mazbatasını almasından sonra eylem yaparak Kültür Mahallesi’nde yolun ortasına yapılmaya başlanan inşaatın durdurulmasını isteyen mahalle halkının talebine Özcan’dan cevap geldi.

Bolu Eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından seçim gecesi sabaha karşı temelinin atıldığı iddiasıyla tepki gösteren Kültür Mahallesi halkı, Özcan’ın da kendilerine seçim vaadi olarak inşaatın yapılmasına engel olacağı sözünü verdiğini söyleyerek, eylemlerinde inşaatın durdurulmasını istemişti.

Merkez Haber de 7 Nisan 2019 tarihinde Kültür Mahallesi halkının bu tepkisini dile getirerek, yol ortasına bir gecede temeli atılıveren inşaatın haberini yapmış, “Özcan’ı Bekleyen İlk Zorlu  Görev” başlığıyla “Bu yol ne olacak?” diye sormuştu.

Aradan geçen kısa bir zaman sonra Bolu Belediyesi söz konusu olan yol ortasına dikilen inşaatın durdurulması ve ruhsatının iptal edilmesi kararını verdiğini açıkladı.

Belediye’den yapılan açıklamada; “Bolu kamuoyunda tepki çeken Bolu Merkez Kültür Mahallesi 1983. Ada, 4 parsel üzerine kayıtlı taşınmazda devam eden yapı inşaatı ile ilgili 15.03.2019 tarih ve 51 sayı numarasıyla verilen yapı inşaat ruhsatı, Bolu Belediye Encümeni'nin 14.05.2019 tarih ve 480 sayılı kararıyla iptal edilmiştir. İlgili karar gereğince inşaat durdurulmuştur” denildi.

2 yorum yapılmış

  • nejdetuak15 Mayıs 2019 • 18:38

    TEŞEKKÜR ÖZCAN BEY "bolu"ya dürüstlük ve halka hizmet gelmeğe başladı
  • kara17 Mayıs 2019 • 19:00

    TANJU BAŞKANIMIZ VE MANSUR BAŞKANIMIZ BU HAYİN SALDIRIYA EL KOYMUŞLAR ALLAH ONLARDAN RAZİ OLSUN MİLLETİM MALINI MİLLETE VERDİNİZ ALADDİN EFENDİ Şİ,MDİ ELLERİNİ KINALADA GEZ BAKALIM BURADA 30 YILLIK GÜZELİM AGAÇLARI KESTİRDİN AMA BU MİLLET YAPTIGIN HAYİNLİYİ ASLA UNUTMAZ. SEN BU KARA LEKEYİ HEP TAŞIYACAKSIN TORUNLARINADA BU MİRASI BIRAKTIN DEDEM YOLLARI SATTI MANSUR BAŞKAN DA BEDELİNİ ÖDEDİ ESKİ HALİNE GETİRDİ DİYECEKLER

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.