07/07/2020

19 MAYIS’A COŞKULU KUTLAMA

20 Mayıs 2019 - 12:09

Bolulular 19 Mayıs’ı iftar sonrası oluşturdukları fener alayı ile kutladı. Binlerce kişi 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu önünden başladıkları coşkulu yürüyüşü Kent Meydanı’nda tamamladı. Burada verilen konserlerle gece geç saatlere kadar eğlenen Bolulular, atılan hava fişeklerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı ve Gençlik ve Spor Bayramı Bolu Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği organizasyonla coşkuyla kutlandı.

Ellerinde bayraklar ve Bolu Belediye Bandosu’nun eşliğinde söylenen marşlarla 17 Temmuz Kapalı Spor Salonu önünden başlayan Fener Alayı’na katılan binlerce Bolulu, Kent Meydanı’nda toplanarak 19 Mayıs’ı doyasıya kutladı.

Bebek arabalarıyla, motosikletleriyle; çoluğunu, çocuğunu alarak Fener Alayı’na katılan Bolululara, duran trafikte taşıtlar da kornalarıyla eşlik etti. Atatürk Bulvarı boyunca yürüyen coşkulu kalabalığı sokaktaki vatandaşlar da cep telefonlarıyla görüntüledi.

Yürüyüşe Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.  Bando eşliğinde söylene marşlarla coşkulu şekilde Kent meydanı’nda toplanan Bolulular burada saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından verilen konserlerle gece boyunca eğlendi. Gece hava fişek gösterileriyle son buldu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.