11/08/2020

DOKTOR BİRGÖREN'E DEMİR'DEN ONUR PLAKETİ

28 Mayıs 2019 - 14:35

Doktorluk mesleğinde 40 yılı geride bırakan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doktor Serdar Birgören, görev yaptığı Özel Çağsu Hastanesi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir tarafından onur plaketi ile ödüllendirildi.

Bolu Özel Çağsu Hastanesi'nde görev yapan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doktor Serdar Birgören, mesleğinde 40 yılı geride bıraktı. Bolu'daki beyin ve sinir cerrahisindeki en tecrübeli isimlerden olan ve başarılı operasyonlarıyla dikkat çeken Birgören'in meslekteki 40'ıncı yılı için görev yaptığı hastanede tören düzenlendi. Özel Çağsu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Demir'in makam odasındaki törende Birgören'i meslektaşları da yalnız bırakmadı.

Doktorların gece gündüz çalışarak can kurtardığına vurgu yapan Demir, "Ülkemizde sağlık sektörümüz gelişti. Sevgili doktorumuz görev yaptığı o ilk yıllarda, otoyolun olmadığı dönemlerde her gün gelen kazaların ardından ameliyatlar yaparak emek verirdi. 10 saat 15 saat ameliyatlar yapardı. Bizde kendisinin 40'ıncı yılını doldurması nedeniyle burada toplandık. Biz tüm hekim arkadaşlarımızla birlikte burada olmaktan çok mutluyuz. Serdar Birgören'in babası Bolu'da 49 yıl doktorluk yapmış. Ben Serdar beyin bu rekoru kırarak 50 yıla ulaşabilmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

Meslekte 40 yılın nasıl geçtiğini anlamadığını kaydeden Birgören şunları söyledi:

"Burada önemli olan 40 yıl önceki doktorluk nasıldı şimdi nasıl. Bunu değerlendirmek lazım.Ben çocukluk zamanımda babamla bir kahvehanenin önünden geçerken oradakiler ayağa ayağa kalkıp önünü iliklerdi. Şu an geldiğimiz nokta ise enseye tokat gibi geliyor. Bu nazik hareketinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Babam 49 yıl yaptı inşallah bizde ona yaklaşırız."

Hastanede görev yapan doktorlarda Birgören'e meslek hayatında başarılar dilediler. Demir, doktorluk mesleğinde 40'ıncı yılına ulaşan Birgören'i onur plaketi ile ödüllendirdi.

 

 

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.