06/07/2020

ÇOCUĞUNUZUN GÖZÜ ÜZERİNİZDE OLACAK!...

2 Haziran 2019 - 22:21
ÇOCUĞUNUZUN GÖZÜ ÜZERİNİZDE OLACAK!...

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri D-100 Karayolu YSE Kavşağı'nda yaptıkları uygulamada sürücülere not vermeleri için araçlarda bulunan çocuklara karne dağıttı.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Bolu’da yaptıkları uygulamada çocuklara, araç kullanan ebeveynlerine not vermeleri için karne dağıttı.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Sürücü Karnesi’ uygulaması gereği çocuklar araç kullanan anne ve babalarının sürücü olarak kurallara uyup uymadıklarını bu karnelere yazdıkları notlara yansıtacak. Araç kullanan anne ve babanın çocuğuna iyi örnek olmayı isteyeceğinden kurallara karşı daha fazla duyarlılık göstermesi hedefleniyor.

Trafik Tescil Ve Denetleme Şube Müdürü Ali Çalışkan karne, şapka ve kırmızı düdük hediye ettikleri çocuklara, sürücü hataları ve kurallar ile ilgili karnenin doldurularak, #trafikkarnem etiketiyle sosyal medyada paylaşmasını istedi. En fazla beğeni alan 100 karneye İçişleri Bakanlığı bisiklet hediye edecek.

Çocuklar ise uygulamayı çok güzel bulduklarını ifade ettiler. Şube Müdürü Ali Çalışkan, bayramda yaşanacak trafik yoğunluğuna karşı sürücüleri dikkatli ve tedbir olmaları yönünde uyararak, trafik kurallarına karşı duyarlı olmalarını istedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.