27/05/2020

100 YAŞINDAKİ KADIN 10 DAKİKALIK OPERASYONLA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

7 Haziran 2019 - 14:43

Bolu'da Özel Fatma Hatun Hastanesi doktorlarından Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Savaş Tunay, kalça kırığı şikayetiyle hastaneye gelen 100 yaşındaki hastayı 10 dakikalık kapalı ameliyatla sağlığına kavuşturdu.

Bolu'da ortopedi ve travmatoloji alanında yaptığı başarılı operasyonlarıyla bilinen Dr. Savaş Tunay, düşme nedeniyle kalçasında ağrıyla hastaneye gelen 100 yaşındaki Seniye Görüş'ün kalçasının sol tarafında kırık tespit etti. İlerlemiş yaşı, akciğer ve kalp rahatsızlıkları nedeniyle anestezi verilmesinde sakınca görülen yaşlı kadının kalça kırığı, sakinleştirme yöntemiyle 10 dakika süren başarılı bir operasyonla tedavi edildi. Kapalı usülle yapılan ameliyatın ardından hızla sağlığına kavuşan yaşlı kadının tedavisi sürerken yürüteç ile ilk adımlarını da atmaya başladı.

Yaşlı hastaların kalça kırığı operasyonlarının Özel Fatma Hatun Hastanesi'nde yapılabildiğini açıklayan Dr. Tunay, "Hastamız evde düşme sonucu kalçasının sol kısmını kırmış. Hastanın yoğun akciğer ve kalp problemleri olması nedeniyle normal bir anestezi alması mümkün değildi. Bu ameliyatı sakinleştirme yöntemiyle icra ettik. Herhangi bir operasyon yarası oluşturmadan kapalı usulle dıştan bir sistem kurduk. Hastamızın şu an sağlığı iyi ve gittikçe de sağlığı düzeliyor. Yürüteç ile ayağa kalkmaya başladığında da iyileşme süreci hızlanacak. Özel Fatma Hatun Hastanesi olarak bu durumdaki hastalarımıza rahatlıkla operasyonlarımızı icra ediyoruz. Bu operasyon hastanemiz adına güzel bir başarı oldu" diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.