11/07/2020

DÜNYA ÇOCUK İŞÇİLİĞİ İLE MÜCADELE GÜNÜ

12 Haziran 2019 - 16:20

Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü dolayısıyla İşkur Bolu İl Müdürü İsmail Yalçın ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Koçyiğit ortak basın açıklaması yaptı. Yalçın ve Koçyiğit, sokaklarda dilendirilen küçük yaştaki çocuklara dikkat çekti.

İşkur Bolu İl Müdürlüğü'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Yalçın, sokaklarda dilendirilen ve çalıştırılan küçük yaştaki çocuklarla ilgili olarak, "En büyük sorunumuz sokakta dilendirilen çocuklar. Dolayısıyla buradan sizlerin aracılığıyla şunu ifade etmek istiyorum; lütfen sokakta dilendirilen bakın özellikle tekrar ediyorum dilenen değil dilendirilen çocuklara para ve menfaat vermeyin, çocukların istismarına sebep olmayın. Çünkü onlar dilendirilip onların sırtından para kazanılıyor. Ülkemiz bütün mağdurlarına, bütün çaresizlerine bakabilecek güce sahiptir’’ diye konuştu.

Bolu'da sokaklarda dilendicilik yapan çocukların ailelerin evlerine giderek incelemelerde bulunduklarını açıklayan Koçyiğit ise şunları söyledi:

"Bakanlığımız hamdolsun bu konuda çocuklarla ilgili yapılması gereken bütün imkanları seferber etmiş durumda. Sosyo-ekonomik destek verdiğimiz ailelerimiz var. Bizim geçen yıl sokakta dilendirilen, çalıştırılan çocuklarla ilgili tespitlerimiz oldu. 18 tane aileye biz bu konuda hem bizzat çocukların evlerine giderek inceleme yaparak o çocukların maddi imkansızlıklar içerisinde olup olmadıklarını tespit ederek sosyo-ekonomik destek olarak da onları destekledik. Destek de vermeye devam ediyoruz"

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.