09/08/2020

KAVŞAĞA BELEDİYE EL ATTI…

10 Temmuz 2019 - 11:23

Bolu Mudurnu Yolu, Tepecik Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan kavşakta sık sık kaza meydana gelmesine isyan eden mahalle halkının feryadına Bolu Belediyesi’nden cevap geldi. Belediye ekipleri kavşağa bağlanan karşılıklı iki sokağın çıkış noktasına yaptığı kasislerle araçların hızını yavaşlatmayı hedefledi. Böylece kendisini değil, aracını düşünen hız tutkunu sürücüler, kavşağa çıkarken aracının yürüyen aksamının zarar görmemesi için hızını yavaşlatacak.

Bolu Merkez’de Mudurnu Bolu Yolu olarak bilinen Tepecik Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Çayırköyü Kavşağı’nda mahallelinin sık sık kaza meydana geldiğini söylemesi ve geçtiğimiz gün 1 saat içinde aynı noktada 2 kazanın olması üzerine Bolu Belediyesi harekete geçti.

BOLU BELEDİYESİ 2 SOKAĞA KASİS KOYDU

Kaza haberlerinin ve mahalle halkının sesinin Merkez Haber’de duyurulması üzerine bölgeye önlem için ekip gönderen Bolu Belediyesi, kavşağa çıkan 2 sokağın başına kasis koyarak araçların hızını yavaşlattı.

KENDİSİNİ DEĞİL, ARACINI DÜŞÜNEN SÜRÜCÜLERİN HIZINI KESECEK

Cumhuriyet Caddesi’ndeki kavşağa çıkan Mercan Sokak ve Çayırköy Yolu Sokak üzerine yaklaşık 3 metre genişliğinde kasis yapan belediye ekipleri, bu kasislerin kendisini değil araçlarının yürüyen aksamını düşünen sürücülerin, hızlarını yavaşlatarak kavşağa kontrollü çıkış yapmalarını hedefliyor.

MAHALLE HALKI KARAYOLLARI’NDAN KALICI ÇÖZÜM BEKLİYOR

Bolu Belediyesi’nin bulduğu bu çözümün kazaların önüne tamamen geçemese de önleyeceği düşünülüyor. Kavşağı kullanan sürücüler ve mahalle halkı kalıcı çözümü sinyalizasyon sistemini Karayolları’ndan beklemeye devam ediyor.

KARAYOLLARI ÖLÜMLÜ KAZA MI OLMASINI BEKLİYOR?”

Geçtiğimiz gün kavşakta Mercan Sokaktan gelmekte olan bir otomobil, merkezden Mudurnu tarafına gitmekte olan hafif ticari araca çarpıp karşı refüje geçtikten sonra kimyasal madde yüklü TIR’ın altına girerken; kazadan 45 dakika sonra Çayırköy Yolu sokaktan çıkan 14 BB 254 plakalı nakliyat kamyoneti, Bolu Merkez’den gelmekte olan 27 YM 288 plakalı otomobile feci şekilde çarpışmış, mahalle halkı Merkez Haber’e bu kavşağa Karayolları’nın ışıklı sistem koyması için ölümlü kaza mı olmasını beklediğini sormuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.