03/07/2020

GİRAY BULAK:"İYİ BİR TAKIM OLMAK İSTİYORUZ"

12 Temmuz 2019 - 13:53

Boluspor Teknik Direktörü Giray Bulak, iyi bir takım olmak istediklerini belirterek, "İyi takım olmak bizi hedefe taşıyabilir. Ama öncelikle iyi takım olmak istiyoruz. Felsefesi, metodu olan bir takım olmak istiyoruz. Kendi oyununu oynayan, pasa dayalı, çok pas yapan bir takım olmak istiyoruz." dedi.

Spor Toto 1'inci lig takımlarından Boluspor, yeni sezon hazırlıklarını tesislerinde sürdürüyor. Kırmızı beyazlı takım Teknik Direktör Giray Bulak nezaretinde kondisyon ağırlıklı kampta güç depoluyor. Kırmızı beyazlı takım eksik kadroyla çalışmalarını yürütürken yönetim kurulu üyeleri yeni oyuncuların kampa yetiştirilmesi için oyuncu arayışlarını sürdürüyor.

Antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Boluspor Teknik Direktörü Giray Bulak, kampta genç oyuncuları değerlendirdiğini belirterek, "Genç oyuncularla çalışıyoruz onları görmek ve değerlendirmek istiyoruz. Onlarda istekli ve arzulu çalışıyorlar. Takıma girebilmek için her şeyi yapıyorlar. Tek dezavantajımız uzun süre kendi bölgemizde çalışacak olmamız. Değişiklik tabi ki farklılık yaratır. Kadro daha tamamlanmadı. 10 günlük süre içerisinde çok sayıda oyuncu ile görüştük. " diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam kurmayı hedeflediği takım yapısıyla ilgili de açıklamalarda bulunarak şunları söyledi:

"Yayıncı kuruluşun artık kısıtlaması var. Para olarak bir parça geriye çekildi. Bu kulüplere olumsuz yansıdı. Ama oyuncular bunu şu anda çok iyi anlamadılar. Bana göre erken anlaşanlar daha avantajlı. Transferleri yapacağız ve bu ligin iyi takımlarından biri olacağız. İyi takım olmak bizi hedefe taşıyabilir. Ama öncelikle iyi takım olmak istiyoruz. Felsefesi, metodu olan bir takım olmak istiyoruz. Kendi oyununu oynayan, pasa dayalı, çok pas yapan bir takım olmak istiyoruz. Bizim oyun prensibimiz genelde yer oyunudur, ayağa pastır. 40 metrelik alan oyunudur ve kenar oyunudur.Bunları yapıp uygulamak istiyoruz. Oyuncularımızı bu planlama içerisinde oynatmak istiyoruz. "

 

 

 

 

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.