27/05/2020

AK PARTİ "TANJU ÖZCAN BOLU HALKINI KANDIRIYOR"

22 Ağustos 2019 - 14:07
AK PARTİ "TANJU ÖZCAN BOLU HALKINI KANDIRIYOR"

AK Parti Bolu Teşkilatı yaptığı basın açıklamasında "Bugün bundan sonra en azından ayda bir kere de olsa sizlerle bir araya gelerek Bolu’nun sorunlarını ve yaptığımız çalışmaları değerlendireceğimiz toplantıların ilkini gerçekleştirmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız" dedi. 

Basın toplantısına AK parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, İl Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Zafer Turan, Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ve Bolu Belediyesi Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Burak Balaban katıldı.

Yapılan basın açıklamasında şunları söylediler.

"Bizim niyetimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil"

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası sandıktan çıkan Bolu Halkının iradesine saygı duyduk, duymaya da devam edeceğiz. Biz; Tanju Özcan yeni seçilmiş bir Belediye Başkanı olduğu için bekleyip, icraatlarını görmek istedik. Bunun nedeni ise; dün geçmiş dönemlerde Partimize karşı yapılan çamur at izi kalsın muhalefet anlayışını ortaya koysaydık, AK Parti’nin ilkelerine, siyaset anlayışına ters davranmış olurduk. Bizim niyetimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Biz bugüne kadar çamur at izi kalsın siyaseti yapmadık, bundan sonra da yapmayacağız. Bizim ortak öznemiz ve tek derdimiz Bolu.

"Tanju Özcan tarafından bir tek yolsuzluk ve usulsüzlük iddiasıyla müracaatını duymadık"

Biz bu anlayışla Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın icraatlarını beklerken, o 5 aylık bu süreçte yine asılsız iddialar, yalanlar ve şovlarla Bolu kamuoyunu oyalamaktan başka bir şey yapmadı. O’na her seferinde çağrıda bulunarak; Adli Makamlara müracaat etmesini istedik ama bugüne kadar geçmiş döneme yönelik sayısız iddialarda bulunan Tanju Özcan tarafından bir tek yolsuzluk ve usulsüzlük iddiasıyla müracaatını duymadık.

"Bolu belediyesinin borcunu kalem kalem istiyoruz"

Bolu Belediyesi’nin 31 Mart 2019 tarihi öncesi borçları hakkında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a sizler aracılığıyla bir sorumuz ve bir de çağrımız olacak. Tanju Bey göreve başladığınız tarihte Bolu Belediyesinin borcunun 461 milyon 800 bin lira olduğunu açıkladınız. Hatta bu rakamı ulusal basında da geçtiğimiz hafta tüm Türkiye’ye ilan ettiniz.  Şimdi Bolu Kamuoyunun bilgilenmesi açısından Tanju Beyden önce yerel ardından da ulusal basında açıkladığı bu borcun kalem kalem ne olduğunu soruyor ve bu dökümün liste olarak Bolu kamuoyuyla paylaşılması çağrısında bulunuyoruz.

"Bolu halkını kandırıyor"

Ayrıca kendisinin her zaman övünerek söylediği şeffaf belediye Başkanı olduğu iddiasına yakışır bir şekilde bu borç listesinin altına, mazbatayı aldığı gün Bolu Belediyesi’nin alacaklarının da dökümünü eklemesini bekliyoruz. Ama bizler biliyoruz ki; Tanju Özcan tarafından açıklanan 461 milyon liralık borç rakamı doğru değil. İşçi çıkartmayacağını noterden onaylatarak söz veren ve ilk icraatı işçi çıkartmak olan Tanju Özcan, borçlar konusunda da şov yapıyor, Bolu Halkını kandırıyor.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.