11/08/2020

TANJU ÖZCAN'DAN MİLLETVEKİLLERİNE CEVAP

23 Ağustos 2019 - 10:36
TANJU ÖZCAN'DAN MİLLETVEKİLLERİNE CEVAP

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Bolu Milletvekilleri ve ...

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, AK Parti Bolu Milletvekilleri ve İl Başkanı’nın kendisiyle ilgili söylem ve iddialarına cevap verdi. İl olarak genel siyaset yapmadığını belirten Özcan, “Ben 31 Marttan önceki Tanju Özcan değilim. Ben önceden genel siyasetle uğraşıyordum. O zaman AK Parti İl Başkanı, milletvekilleri doğal olarak benim muhatabım olabilirdi. Ama ben 31 Marttan sonra farklı bir Tanju Özcan göreceksiniz dedim. Bugüne kadar hiçbir açıklamalarına cevap verdiğime şahit oldunuz mu? Ben bir şey söyledikten bir şey söylediler cevap verme gereği bile duymadım. Çünkü genel siyasete beni çekmelerini istemiyorum. Ben genel siyasette başarısız bir adam mıydım? Öyle olsaydı 4 sene il başkanlığı, 8 sene milletvekilliği yapamazdım” dedi.

“KAYYUM MESELESİ BELEDİYE BAŞKANININ İŞİ DEĞİL”

Milletvekili Arzu Aydın’ın ‘HDP’li belediyelere kayyum atanmasıyla ilgili neden sessiz kaldığı yönündeki sorusuna cevap veren Özcan, “Kayyum meselesi belediye başkanının işi mi? genel siyaset işi. Arzu hanım yorumlasın bunları. Hatta İstanbul’da ikinci yerel seçim öncesi terör örgütü liderine boykot edin çağırısı yaptırtanları da birlikte yorumlasın bence. Ben siyasete girmeyeyim” diye konuştu.

“BAYRAMDAN BAYRAMA GELEN MİLLETVEKİLİ”

Özcan, Milletvekili Fehmi Küpçü’nün yaptığı tatil eleştirisi için ise “Bayramdan bayrama Bolu’ya gelen bir milletvekilinin bu soruyu sorması garip. Sayın Fehmi Küpçü’den daha çok Bolu’ya gelen bakan biliyorum ben. İçişleri Bakanı Bolu’ya Fehmi beyden daha çok geliyor. Bolu’da Semerkant Mahallesi’nin yolunu bilmeyen sayın milletvekilimiz bayramda belediyenin kapısına gelmiş de buyur etmemişler mi? Bu arada yeri gelmişken şunu da söyleyeyim aradan 4 buçuk ay geçti. Nurettin Doğanay ilk gün aradım diyor, milletvekilleri arkadaşlarımız arayıp hayırlı olsun bile demedi. İlk gün Fatih Metin aradı hayırlı olsun dedi, en kısa zamanda belediyeye geleceğim dedi gelmedi. Fehmi bey hiç aramadı, Arzu hanımla da bir açılışta karşılaştık, ‘hazmedince geleceğim’ dedi ama gelmedi. En azından daha delikanlı çıktı.” karşılığı verdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.