11/07/2020

"GÖZ RAHATSIZLIKLARI ÇOCUKLARIN DERSLERİ ANLAMASINI ETKİLİYOR"

7 Eylül 2019 - 17:18

Op. Dr. Fahrettin Yılmaz çocuklarda göz sağlığı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Çocukların okula başlaması ve okul döneminin başlaması ile birlikte göz bozukluklarının dersleri anlamalarına da etken olduğunu belirterek mutlaka ve her yıl en az bir defada olsa göz kontrolünün yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Özel Fatma Hatun Hastanesinin başarılı ismi Op. Dr. Fahrettin Yılmaz "Aileler hiç bir şikayetleri olmasa bile çocuklarının göz-kulak gibi duyularının kontrolünü yaptırması gerekiyor. Çocuklar şikayetlerini belirtmezler. Göz kayması göz yorulması gibi bir rahatsızlık çocuklarda görülebiliyor. Bu rahatsızlık çocukların dikkat dağınıklığına sebep olabiliyor. Çocuk okuduğunu anlamakta zorluk çekiyor. Sınavlarda basit soruları yanlış yapıyor. Büyük paragraflı sorularda okuduğunu anlamıyor, tekrar tekrar okumak zorunda kalıp zaman kaybı yaşıyor. Bu tür rahatsızlık için gözlük ihtiyacı olmadığı halde dinlendirici basit gözlüklerin faydasını görebiliyoruz" dedi.

Özel Fatma Hatun Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Fahrettin Yılmaz ayrıca yetişkinlerde göz kontrolünün öneminin daha fazla olduğunu da belirtti. Göz ile ilgili bir çok önemli açıklama yapan Op. Dr. Fahrettin Yılmaz'ın Merkez TV'ye özel açıklamasını yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.  

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.