02/06/2020

BOLU'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

20 Eylül 2019 - 13:55
BOLU'DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Gaziler günü nedeniyle Bolu'da ilk tören Anıtpark'ta yapıldı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e 1921 yılında mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gün olması nedeniyle 27.06.2002 tarihinde çıkartılan 4768 sayılı kanun gereğince 2002 yılından itibaren her yıl 19 Eylül'de kutlanan "Gaziler Günü" münasebetiyle ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de Bolu Valiliği organizasyonunda çeşitli etkinlikler düzenlendi.  Bu kapsamda ilk tören Anıtpark’ta yapıldı.

Gaziler günü tören programına Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Garnizon Komutan Vekili Tankçı Kıdemli Albay Cavit Nartop, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Vali Yardımcıları Ahmet Atılkan ile Çağlayan Kaya, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sami Yıldız, Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhittin Özel, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, askeri erkan, Gaziler ile Şehit yakınları katıldı.

Tören Bolu Valisi Ahmet Ümit’in Valilik çelengini Atatürk Anıtı’na sunmasıyla başladı.  Bolu Garnizon Komutan Vekili Tankçı Kıdemli Albay Cavit Nartop, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan ve Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sami Yıldız’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sami Yıldız’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit ve beraberindekiler İzzet Baysal Caddesi'nden yürüyerek Muharip Gaziler Derneği’ni ve Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ettiler

İlk olarak Bolu Türkiye Muharip Gaziler Derneğini ziyaret eden Bolu Valisi Ahmet Ümit’i ve beraberindeki heyeti gazilerimiz karşıladı. İçten bir sohbetin gerçekleştiği ziyarette Sayın Valimiz Ahmet Ümit, gazilerimizin anılarını kendilerinden dinleyerek yakından ilgilendi ve sohbet etti.

Daha sonra Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni de ziyaret eden Sayın Valimiz Ahmet Ümit ile beraberindeki heyet Dernek Başkanı Muhittin Özel ve Dernek üyeleriyle sohbet ettiler.

Vali Ahmet Ümit, her iki Dernek yetkililerinin taleplerini de aldı ve gereğinin yapılacağını belirtti.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.