27/05/2020

NEDRET YILDIZ YAZDI: RESMİYE’NİN GÜNAHI NE?

10 Ekim 2019 - 10:00
NEDRET YILDIZ YAZDI: RESMİYE’NİN GÜNAHI NE?

Yazar Nedret Yıldız'ın köşe yazısı...

Resmiye Kahruman.
Kadın. Bolulu. Mali Müşavir. CHP Meclis Üyesi.
Bu gün sosyal medyada benzer hakaretleri içeren birçok paylaşımı olan birileri tarafından siyasi linçe kurban edilmek isteniyor.
İlginçtir, partisi de siyasi arkadaşları da yeteri kadar kendisine sahip çıkmıyor.
Önce altını çizerek söyleyelim; kime olursa olsun, isterse düşmanıma yapılsın, bu toplumda hakaret içeren tüm eylemlere karşıyız, karşı olmalıyız.
Ancak herhangi bir eylem çifte standartta girerse zulme dönüşür, onu da anlamalıyız.
Birkaç paylaşım yaptığı için, paylaşımda kendi liderleri de konu edilmişken paylaşımı deşifre edenler yerlerinde rahatça otururken, Ülkücüler Belediye Meclisini bastı, paylaşım yapan Meclis Üyesinin istifasını istedi!
Olayın bu hale gelebileceğini tahmin etmediğini düşündüğüm fitil ateşleyicisi acaba bu gün vicdanen rahat mı çok merak ediyorum?
Bak Ülkücü kardeşim;
Bu gün belki ülkenin bekası için kendinizi beraber yürümek zorunda hissettiğiniz siyasi görüşün daha dün davanıza hakaretlerini sizler unutmuş olabilirsiniz ama arşivler, bizler daha unutmadık, lütfen siz de açın bir bakın.
İçinde “Türk” olan ne varsa tasfiye, Türk Milliyetçiliğini ayaklar altına aldığını söyleyip ümmetçiliği topluma servis ederken, bu sayede Mezhepçi Arap Milliyetçiliği kafasıyla Türk kimliği altında onur duyan ülke içi ya da dışında yaşayan insanları dışlarken, Türk düşmanı olan Arap liderlerinin ölümünde şanlı bayrağı yarıya indirip, ilk  devlet nişanına, ilk paramıza o uluyan kurdunuzu bastıran Türk ve Osmanlı Milliyetçisi, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün ölüm yıldönümüne saygı göstermezken, yandaş yayınlarında eşek olarak karikatürize ederken, resmine heykeline put derken, İngiliz ajanı ilan ederken, ajan ilan eden sözde yazarın elini öperken sizler neredeydiniz?
Bak, bu gün o kınalı askerlerimiz yine ülke bütünlüğümüz için sınır ötesinde. Allah hepsini korusun.
Bu harekata Arap din kardeşlerimiz! başta olmak üzere, Filistinli kardeşlerimiz!, Rusya, İran, tüm dünya ayağa kalkmış karşı gelip nota veriyor.
Avrupa Birliği kınama ve yaptırım için toplanma kararı alırken kim veto ediyor biliyor musunuz?
Macaristan.
Onların dilinde Hungary. Bizim dilimizde; Hun Devleti.
Yani bu gün; gazına geldiğiniz ortağınızın, ümmetimiz dediği, tank fabrikasını devrettikleri Araplar değil, bize Türk Atilla’nın Hristiyan torunları sahip çıkarak Avrupa Birliğinin bu saçma kararını veto ediyor.
“Türkiye sınır güvenliği için sınır dışı operasyon  yapabilir” diye.
Bakın kardeşlerim, sizler bu ülkenin en önemli sigortalarındansınız.
60 kuşağı o eski ülkücüleri, bilgi birikimlerini, hareket ve eylemlerinde ki ağırlığı; o günlerde onlar gibi düşünmediğim halde, göz önüme getirdiğimde, gerçekleştirdiğiniz eylemi çok doğru bulmadım, bulamadım.
Sizler magazinsel bir haber ya da paylaşım yüzünden sokaklara dökülecek, sloganlar atacak, hatta sökenlerin gazıyla bu gün tabelasına T.C. ‘yi tekrar olması gereken yere astıran, Mavi Gözlü Bozkurt’tun resmini duvara mıhlatan meclisi basacak kadar önemsiz, basit değilsiniz.
Sizler, diğerleri gibi bu ülke geleceğinin en önemli dinamiklerisiniz.
N.Y.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.