04/06/2020

BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN'A AĞIR MİSAFİR

19 Ekim 2019 - 10:52

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Barış Pınarı Harekatı’nın arkasında olduğunu belirterek, “Teröre karşı mücadelede ne yazık ki masaya oturduğumuz ülkelerin kaos politikalarına da güvenmiyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret etmek için Bolu’ya geldi. Demokrasi Meydanı’nda Tanju Özcan ve eşi Meral Özcan tarafından karşılanan İmamoğlu, daha sonra Bolu Belediyesi’ne geçerek,  Başkan Özcan ve CHP’li belediye başkanları ile  bir süre sohbet etti.

Başkan Özcan’ı makamında ziyaretin ardından kendisini Demokrasi Meydanı’nda bekleyen yüzlerce vatandaşa seslenen İmamoğlu, TSK’nın Fırat’ın doğusunda gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı’na değinerek, “Milli süreçlerde bakın silahlı kuvvetlerimiz ülkemizin güneyinde, ülkemizin huzuru için mücadele ediyor. Yanındayız, arkasındayız. Orada şehit olan her asker için yüreğimiz yanıyor. Allah onları esirgesin. Bu duyguları söylerken, kaygı duyduğumuz elbette şeyler de var. Yani o cephede, o süreçte teröre karşı mücadelede ne yazık ki masaya oturduğumuz ülkelerin kaos politikalarına da güvenmiyoruz. Ne Amerika'ya güveniyoruz. Ne Rusya'ya güveniyoruz. Bugüne kadar kaosu temsil etmişlerdir. Suriye'nin topraklarının altındaki petrolü düşünenlerin, üstündeki milyonlarca Suriyeliyi düşünmeyenlerin bize hiçbir faydası olmaz. Dolayısıyla bu kaostan dolayı da kaygılıyım” dedi. Partiye yada partisinin liderine hizmet etmeyen 2 belediye başkanı olduklarını söyleyen İmamoğlu, “Elbette bir dış politika meselesi. Elbette ki bir milli dava. Ama bu anlarda birleşmeli, buluşmalı, ortak akıl ile kol kola omuz omuza, akılcı dış politikalar üreten bir millet olmalıyız. Bunu yaparken, bu işin partisi olur mu Allah aşkına? Bu işin oralısı, buralısı olur mu? Olmaz. O bakımdan partiye, ya da partimizin liderine hizmet etmeyen ülkesine hizmet eden 2 belediye başkanı olarak sizleri selamlıyoruz ve bundan asla vazgeçmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.