30/05/2020

“HEYKELİN YÜZÜ BİRE BİR ESKİ BELEDİYE BAŞKANINA BENZETİLMİŞ”

22 Ekim 2019 - 13:11
“HEYKELİN YÜZÜ BİRE BİR ESKİ BELEDİYE BAŞKANINA BENZETİLMİŞ”

Türk Dünyası’nın merkezi olma amacı ile yapılan ve şu an tahsis sorunu nedeniyle atıl durumda kalan Köroğlu Parkı’nda basın mensupları ile bir araya gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Burada da drone ile görüntü çektik. Enteresan bir durum da var. Heykelin yüzü bire bir eski belediye başkanına benzetilmiş. Mimar jest yapmak istemiş herhalde ama bu niye yapılır?” dedi.

Bir süredir Bolu kamuoyunu meşgul eden ve ulusal basında da yer bulan Köroğlu Parkı’nın durumu endişe veriyor. Yaşanan tahsis sorunu yüzünden atıl durumda kalan binanın çevresinde, bazı vatandaşların alkol kullanıp zarara yol açtığı tespit edildi. Öte yandan binanın su yalıtımının da eksik kalması nedeni ile yaşanan sıkıntılar Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından basın mensuplarına anlatıldı.

Özcan heykelin yüzünün Eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a benzetildiğini söyleyen Başkan Özcan, “Daha önce inceleme yapmak için drone görüntüsü almak istedik. Bunun için drone kaldırdık. Burada da drone ile görüntü çektik. Enteresan bir durum da var. Heykelin yüzü bire bir eski belediye başkanına benzetilmiş. Mimar jest yapmak istemiş herhalde ama bu niye yapılır? Eski belediye başkanı haberim yok demişti. Mimar, Köroğlu’nun kime benzediğini bilemediği için herhalde jest amaçlı yaptı” diye konuştu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.