26/05/2020

SÜT HİJYENİ EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

7 Kasım 2019 - 13:30
SÜT HİJYENİ EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

​Mengen İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Köprübaşı Köyümüzde düzenlenen ve 4 gün süren eğitimde İlçe Müdürümüz Semih TATLI tarafından süt hijyeni, sanitasyon, sağım ünitelerinin bakımı, temizliği, sağılan sütün uygun şekilde depolanması, kişisel hijyen ve temizlik kuralları konuları sahada uygulamalı şekilde anlatıldı.

Süt Hijyeni Eğitim Kursunun tamamlanmasının ardından sertifika töreni düzenlendi.  Düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Betül BÜYÜKKILIÇ, İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Nuray KARATEPE, İl ve İlçe Müdürlüğü personelleri, daire amirleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını İlçe Halk Eğitim Müdürü Ahmet ÇEVİK gerçekleştirdi.  Süt Hijyeni Kursu'nu başarıyla tamamlayan 25 kadın üreticiye İlçe Kaymakamı Betül BÜYÜKKILIÇ tarafından sertifikaları takdim edildi. Aile fotoğrafı çektirildi.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;

"Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bu tarz eğitimler kırsal bölgede yaşayan özelliklede bayan üretici vatandaşlarımıza ulaşma imkanı buluyoruz. Eğitimlerimiz talep, istek ve öneriler doğrultusunda gerçekleştirilmekte olup eğitim almak isteyen vatandaşlarımız İl/ilçe müdürlüklerimize başvurmaları halinde kendilerine gerekli bilgi ve yönlendirme sağlanacaktır" dedi. 

Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet, talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.