01/06/2020

TGF 60. BAŞKANLAR KONSEYİ İSTANBUL’DA TOPLANIYOR

8 Kasım 2019 - 15:30
TGF 60. BAŞKANLAR KONSEYİ İSTANBUL’DA TOPLANIYOR

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 60. Başkanlar konseyi 8-10 Kasım tarihlerinde İstanbul’da toplanacak.Toplantıya Düzce’yi temsilen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi üyesi, Merkez Denetleme Kurulu Üyesi “Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı aynı zamanda Merkez TV Program yapımcısı Erol Tayhan” katılarak gazeteciliğin içinde bulunduğu sorunları dile getirecek.

İstanbul Avrasya Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğindeki TGF Başkanlar konseyine Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından 100'ün üzerinde gazeteci ve Cemiyet başkanları katılacak.

Toplantıda 3 gün boyunca yerel medyanın sorunları ele alınacak ve gazetecilere yönelik ‘Dijital Medya’ konulu bir de panel gerçekleştirilecek.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde anma törenine de katılacak olan TGF heyeti ayrıca İstanbul’un tarihi yerlerini gezme fırsatı bulacak.

YEREL MEDYANIN SORUNLARI ELE ALINACAK

İstanbul’da yapılacak konsey toplantısının büyük önem arz ettiğini dile getiren TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca toplantıya ilişkin şunları söyledi.

“ Toplantıda üç gün boyunca yerel medyanın içinde bulunduğu sıkıntılar ele alınacak. Kapanmakla yüz yüze gelmiş gazetelerin sorunları, hala yasalaştırılamamış internet medyası ve basın sektörü içerisinde çalışan binlerce gazeteci fikir işçisinin zorluklarla mücadelesi tartışılacak ve çözüm önerileri paylaşılacak. Bu açıdan İstanbul’daki başkanlar konseyini çok önemsiyoruz. Ev sahipliğini yapacak olan İstanbul Avrasya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Oğuzhan Bayrak ve yönetimine, organizasyona katkılarından dolayı Alpi Diş Hastanesi sahibi Murat Şahin’e teşekkür ediyorum.”

DİJİTAL MEDYA PANELİ

Program dahilinde gerçekleştirilecek panelde ‘Dijital Medya’ konusu ele alınacak. Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Aysel Çetinkaya gazetecilere dijital medyanın önemini anlatılacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.