09/08/2020

İYİ PARTİ’Lİ ÖRNEKBAŞ’TAN BAŞKAN YARDIMCISI ÇIKIŞI

9 Ocak 2020 - 16:49
İYİ PARTİ’Lİ ÖRNEKBAŞ’TAN BAŞKAN YARDIMCISI ÇIKIŞI

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, Bolu Belediyesi’nde partilerinden ikinci bir belediye başkan yardımcısı daha olmasını istediklerini vurgulayarak, “Biz belediyeyi CHP ile birlikte yönetmek istiyoruz ve orayı yönetmek için o mevkilere ihtiyacımız var. “ dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle partililerle birlikte Bolu Gazeteciler Cemiyeti Başkan Bülent Velioğlu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Örnekbaş, gazetecilerin gününü kutlayarak başarılar diledi.

Bolu Belediyesinde partilerinden ikinci bir belediye başkan yardımcısı daha istediklerini dile getiren Örnekbaş, “Zaman içerisinde hizmet edecek arkadaşlarımızı o mevkilerde göreceksiniz. Biz belediyeyi CHP ile birlikte yönetmek istiyoruz ve orayı yönetmek için o mevkilere ihtiyacımız var. Ama burada ince bir çizgi var. İşi iyi götüren, kişilerin ekmeği ile oynayarak değil, biraz zamana ve performansa bağlı. Bunu da gözlemliyoruz. Tabii başkanımızda Bolu Belediye Başkanı. Onun da kriterleri ve değerlendirmeleri var. Tabi ki biz uzlaşmacı bir partiyiz. Uzlaşmacı ve sonuç alıcı bir düşüncemiz olmasaydı Millet İttifakı Bolu’da vücut bulmazdı. Biz sabırlıyız. Biz üzüm yemek istiyoruz. Bağcıyı dövmeyeceğiz” diye konuştu.

”LİYAKATA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

Örnekbaş, liyakata çok önem verdiklerinin altını çizerek şunları söyledi:

“Ben siyasi partinin il başkanıyım, belediye ayrı bir kurum. Elbette bende düşüncelerimi söyleyeceğim ve eleştireceğim. Ben hizmet konusunda belediyenin sıkıntılı bir bilanço aldığını biliyorum. Tanju Bey’de titiz biri olmasından dolayı ve avukat olmasından dolayı hesaplarda bir kontrol sağlama, sıkıntıya düşmemesi için çaba sarf ediyor. Yerelde bir iktidarsın, sıkıntıya düşmeme yada belediyenin maaş ödeyememe vesaire sorunlarla karşılaşmaması için tabiri caiz ise yoğurdu üfleyerek yeme düşüncesi ile olaya başlandı. Bunun neticesinde de belli bir tasarruf sağlandı. Bütçemiz biraz artıverdi. Dolayısıyla düşünülen şeyler 2020’den itibaren verilen sözlerin yavaş yavaş görev süresi bitinceye kadar yerine geleceğini düşünüyorum. Bu konuda benim de arkadaşlarımın da inancımız tam.” dedi.

“İŞİNİ DÜZGÜN YAPIYORSA EKMEĞİYLE OYNANMASI TARAFTARI DEĞİLİZ”

Birinci önceliklerinin liyakat olduğunu anlatan Örnekbaş, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Kadronun değiştirilmediği konusunda eleştiriler yapılıyor. Özellikle İyi Parti liyakata önem veren bir parti. Orada işini yapan kişi hangi partiden olursa olsun onunla bizim bir meselemiz yok. Oradaki kişi işini düzgün yaptıysa biz o kişinin ekmeğiyle oynanması taraftarı değiliz. Kadroların dolgun ve şişkin olduğu da bir gerçek. Zaman içerisinde de bunlar bir takım performansa dayalı elemeler olacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti’de bu seçimleri yapacaktır. Bizim birinci önceliğimiz liyakat. Kim daha iyi hizmet edecekse o kişi o pozisyonda bulunur. Cumhuriyet Halk Partisi’de İyi Parti’de kendi kadroları ile çalışmak isteyecektir. Bunun biraz zamana yayarak olması gerektiğini düşünüyoruz ”

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.