26/05/2020

VALİ ÜMİT’TEN KORONAVİRÜS DENETLEMELERİ

31 Mart 2020 - 19:08
VALİ ÜMİT’TEN KORONAVİRÜS DENETLEMELERİ

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Koronavirüs (COVID-19) mücadele kapsamında görev alan birimleri ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Vali Ahmet Ümit beraberinde İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Sağlık İl Müdürü Muhammed Emin Demirkol, emniyet ve sağlık çalışanları ile birlikte Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminali, ilimizin çeşitli noktalarında kurulan uygulama noktaları ile Tokad-i Hayrettin Yurdu’nu ziyaret ederek hem çalışmalar hakkında bilgiler aldı, hem de vatandaşlarla sohbet ederek alınan tedbirler ile ilgili düşüncelerini sordu.

BOLU ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİ

Vali Ümit ve beraberindeki heyet ilk olarak Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde seyahat acentelerini, Sağlık Kurulu ve Seyahat İzin Belgesi birimlerini ziyaret ederek, iş ve işlemler hakkında görevlilerden bilgiler aldı.

24 saat esasına göre çalışan ekipler ile bir araya gelen Vali Ümit, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda, şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan otobüs seferlerinin belirlenen kurallar içinde, izin verilen yolculara yönelik gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade ederek, ekiplere çalışmalarında kolaylıklar diledi ve seyahat edecek olan vatandaşlarla da sohbet etti.

POLİS UYGULAMA NOKTASI ZİYARETİ

Vali Ümit, daha sonra ise ilimizin değişik noktalarında görev yapan emniyet asayiş noktalarını ziyaret etti.

Burada uygulama yapan emniyet mensupları ve onlarla koordineli bir şekilde çalışıp durdurulan araçlardaki vatandaşların ateşlerini ölçen sağlık çalışanları ile bir araya gelen Vali Ümit, ekiplere özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, “Bu çalışmalar bir seferberlik halidir. İnşallah devlet millet el ele vererek bu sorunu ortadan kaldıracağız. Bu süreçte çalışanlarımızdan gayret, vatandaşlarımızdan kurallara uymalarını ve sabırlarını bekliyoruz” dedi.

Uygulama noktalarında durdurulan vatandaşlarla da konuşan Vali Ümit, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak amacıyla uygulamaların yapıldığını dile getirerek alınan kurallara mutlaka uyulması gerektiğini ifade etti.

TOKAD-İ HAYRETTİN YURDU

Vali Ümit ziyaretlerine Tokad-i Hayrettin yurdu ile devam ederken buradaki çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Karantina altındaki vatandaşlarımızın yer aldığı yurtta incelemelerde bulunan Vali Ümit, tüm çalışanlara emekleri için teşekkür ederken, Tokad-i Hayrettin Yurdunda karantinada bulunan vatandaşlarımız Vali Ahmet Ümit’e devletimizin kendilerine gösterdiği hizmet ve şefkatten dolayı teşekkür ederek memnuniyetlerini belirttiler. Yoğun alkışlarıyla da kutladılar.

Vatandaşlarımıza seslenen Vali Ümit, “Her önlemimiz vatandaşlarımızın sağlığı için. Bizlere gösterdiğiniz teveccüh için teşekkür ediyorum, sağolun varolun. İnşallah en kısa zamanda daha sağlıklı günlerde hep beraber görüşeceğiz” dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.