26/05/2020

BOLU VALİLİĞİ YENİ ALINAN KARARLARI AÇIKLADI

4 Nisan 2020 - 15:29
BOLU VALİLİĞİ YENİ ALINAN KARARLARI AÇIKLADI

Bolu Valiliği Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığımızın Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelgesi kapsamında alınan kararları açıkladı.

Fiziksel temas, hava yolu vb. yollarla çok hızlı bulaşabilen ve enfekte olan insan sayısı tüm  Dünya’da hızlı şekilde yükselen Koronavirüs (Covid-19) salgınının,toplum sağlığı açısından  oluşturduğu riski yönetebilmek adına sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal  izolasyonun mutlak şekilde sağlanması amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığımızın Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelgesi kapsamında :
 
Bolu İl genelinde (Merkez İlçe ve 8 İlçemizde);
 
1- 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanmıştı. 
2- Bu defa 01.01.2000 tarihinden sonra doğmuş olanlar da 03.04.2020 tarihi saat 24:00’den itibaren geçici olarak kısıtlanmıştır.
 3- Marketler ve toplu olarak çalışılan işyerlerine vatandaşlarımız ve çalışanlar maske ile girebileceklerdir. 
Maske takma zorunluluğu, açık olmasına izin verilen pazarlardaki satıcılar için de geçerlidir. 
4- Meydanlarda sokak ve caddelerde; vatandaşların sosyal mesafeyi gözetmeden toplu olarak yürümelerine veya bulunmalarına izin verilmeyecektir. 
Yan yana yürüyen vatandaşlarımızda aynı şekilde sosyal mesafeyi gözeterek hareket etmeleri gerekmektedir. 
Yukarıda belirtilen tedbirlere ilişkin uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmaması için alınan kararlara uymayan vatandaşlarımıza, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282 inci maddesi gereğince idari para cezası verilecektir. 
Ayrıca aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır.

Ayrıca İlimiz Pandemi Kurulunun tedbir kararları en kısa zamanda ilan edilecektir.Kamuoyumuza saygıyla duyurulur.

3 yorum yapılmış

  • Metin4 Nisan 2020 • 15:50

    Dün akşam başka ilerden gelenler oldu önlemler alındığı istanbuldan geldiler apartmanın onbirinde markete hayırdır
  • Yılmaz bölülü.4 Nisan 2020 • 15:56

    Bence inşaatta çalışanlar daha tehlikeli bir inşşaatta 10 larca insan çalışıp çalıştıklari mahallede belki mikrop saçıyor sakin yanlış anlaşılmasın...
  • İsmail çelik 7 Nisan 2020 • 20:33

    İnşaatta çalışanlar mikrop saçmıyor saçma sapan yorumda bulunanlar virüsün zaten kendısı çalışanlar bir insan onlarda ölümden korkuyor ailesi var mecburiyetten çalışmak zorunda ağzı olan boş yorumda bulunmasın

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.