28/05/2020

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ AYRINTILARI AÇIKLANDI

20 Mayıs 2020 - 22:35
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ AYRINTILARI AÇIKLANDI

Bolu Valiliği 23-24-25-26 Mayıs günlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı.

Bolu Valiliği 23-24-25-26 Mayıs günlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı.Yapılan açıklamada şu ifadelere yer ver verildi; “Koronovirüsle mücadele etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin değerlendirmesi ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda Ülkemiz genelinde olduğu gibi İlimizde de 23-24-25-26 Mayıs Cumartesi, Pazar,  Pazartesi,  Salı günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Konuyla ilgili organizasyonu içeren Hıfzıssıhha Meclisi kararımız ilan edilecektir. Ancak acil ihtiyaçların karşılanmasında herhangi bir problem yaşanmaması için aşağıdaki hususların kamuoyumuz ile ivedi olarak paylaşılması uygun görülmüştür. Buna göre:

Sokağa çıkma kısıtlamasının günlük hayata etkisini en az düzeyde tutmak amacıyla; İhtiyaçların en çok temin edildiği işletmeler olan MARKET, BAKKAL, MANAV, KASAP VE KURUYEMİŞÇİLER İLE ONLİNE SATIŞ YAPAN İŞLETMELER 20-21-22 Mayıs Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat: 23.00’e kadar tüm vatandaşlarımıza hizmet sunabileceklerdir.

Aynı işletmeler 23 Mayıs Cumartesi günü 10.00-17.00 saatlerinde 20 yaş ve altında olanlar ile 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız hariç olmak üzere,  yani 20-65 yaş aralığında bulunan vatandaşlarımıza; araç kullanılmadan meskenlerine en yakın yerlerden alışveriş yapılmaları kaydıyla hizmet verebileceklerdir.

Bu işyerleri 24-25-26 Mayıs Pazar, Pazartesi, Salı günleri tamamen kapalı olacaktır.

23-24-25-26 Mayıs Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı günleri önceden belirlenmiş ekmek fırınları ve bayileri açık olacak, ancak üretilen ekmeklerin dağıtımı ilgililerce sağlanacaktır.

Yine 23-24-25-26 Mayıs Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı günleri tatlı üretiminin yapıldığı ve satıldığı işyerleri açık olacak, ancak tatlı satışı yapan bu işyerleri sadece evlere servis şeklinde satış yapabileceklerdir.

Vatandaşlarımızın belirtilen kısıtlamalar sebebiyle olumsuz etkilenmemeleri için 20-21-22 MAYIS ÇARŞAMBA, PERŞEMBE VE CUMA GÜNLERİ,  BELİRLİ SAATLERE YOĞUNLAŞTIRMADAN,  GÜNÜN TAMAMINI DEĞERLENDİREREK alışverişlerini yapmaları, ihtiyaçlarını karşılamaları, her hangi bir izdiham ve mağduriyete maruz kalmamaları açısından önem arz etmektedir."

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.