16/07/2020

SEBEN’DE ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİN YARALARI SARILIYOR

1 Haziran 2020 - 22:56
SEBEN’DE ZARAR GÖREN ÇİFTÇİLERİN YARALARI SARILIYOR

Geçtiğimiz günlerde Bolu'da etkili olan don sebebiyle zarar gören çiftçilerin yaraları sarılıyor. Ticari olarak sebze meyve üretimin yoğun olarak yapıldığı Seben İlçemizde zarar gören çiftçilere domates, biber, vb. fideleri düzenlenen törenle dağıtıldı.

Törene Seben Belediye Başkanı Fatih KAVAK, Seben Kaymakamı Mustafa ATIŞ, Bolu Milletvekilleri Av. Arzu AYDIN ve Av. Fehmi KÜPÇÜ, AK Parti İl Başkanı Nuretin DOĞANAY ve İlçe Başkanı Fehmi ÇINAR, Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT ve Seben İlçe Müdürü Selçuk GÜÇBİLMEZ,  İl Genel Meclis Başkanı Yaşar YÜCEER ve İl genel Meclis Üyeleri ile dondan zarar gören çiftçiler katıldı.

Fide dağıtım töreninde İlçe Belediye Başkanı, İlçe Kaymakamı ve Bolu Milletvekili  Sayın Av. Fehmi KÜPÇÜ konuşma yaparken; zarar gören çiftçilerimizin yanlarında olduklarını ve birlik beraberlik içerisinde zorluklarla birlikte mücadele etmeye devam edeceklerini belirttiler.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;

"İlimiz genelinde ve özellikle Seben ilçemizde etkili olan don sebebiyle özellikle sebze üretimi yapan çiftçilerimiz zarar görmüştür. Zarar gören üreticilerimize 30.000 adet domates, biber vb. sebze fidanı tamamı Bakanlığımız tarafından gönderilen ödenek ile İl Müdürlüğümüz tarafından karşılanmak üzere ücretsiz olarak dağıtılmıştır. İçerisinde bulunduğumuz süreçte özveri ile çalışan ve gıda arzının devamlılığı adına çalışmalarını sürdüren çiftçilerimizin yanında olan devletimiz bu duruma kayıtsız kalmamış ve gereken desteği sağlamıştır. Ayrıca Sayın Bakan Yardımcımız Fatih METİN'in talimatları ile Göynük, Mudurnu ve Kıbrıscık ilçelerimizde dondan zarar gören silajlık mısır üreticilerimize tohum desteği sağlanacaktır. Bu süreçte özveri ile çalışan süreci organize eden Seben İlçe Müdürlüğümüze, don zararını takip eden ve üreticilerimize ödenek sağlayan Sayın Bakan Yardımcımız Fatih METİN'ne, duyarlılıklarını bir kez daha gösteren Bolu Milletvekillerimiz Sayın Av. Arzu AYDIN ve Sayın Av. Fehmi KÜPÇÜ'ye, Sayın Valimize ve emeği geçen siyasi ve idarecilerimize şahsım ve çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum.   Üreten Bolu'nun üreten çiftçilerine bol ve bereketli kazançlar dilerim" dedi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.