13/08/2020

KORONA VİRÜS VAKASI ÇIKAN FABRİKADA 1000 İŞÇİ ANTİKOR TESTİNDEN GEÇTİ

13 Temmuz 2020 - 15:18
KORONA VİRÜS VAKASI ÇIKAN FABRİKADA 1000 İŞÇİ ANTİKOR TESTİNDEN GEÇTİ

Bolu’da, Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir tekstil fabrikasında bazı işçilerde korona virüs testlerinin pozitif çıkması üzerine fabrikada çalışan yaklaşık 1000 kişiye antikor testi yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, Bolu kent merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Organize Sanayi bölgesi içerisinde bulunan ve yaklaşık bin kişinin çalıştığı tekstil fabrikasındaki bazı işçilerde korona virüs tespit edildi. Fabrikada çalışan işçiler arasında korona virüsün yayılmasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı filyasyon ekipleri işçileri taramadan geçirdi. Vaka sayısının çoğalmasının ardından fabrikada üretime üç gün ara verildi. Tekstil fabrikası yetkilileri, korona virüs testi pozitif çıkan işçi sayısındaki artışın ardından Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı özel bir laboratuvar ile anlaşarak işçilerin tamamına antikor testi yaptırmak istedi.
Gerekli izinlerin alınmasının ardından işçilere antikor testi yapılması için Sanayi Kavşağı’nda bulunan ve kullanılmayan eski Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait bina tahsis edildi. Fabrikada çalışan yaklaşık bin işçi sabah saatlerinden itibaren antikor testlerini yaptırarak evlerine geri döndü.

1 yorum yapılmış

  • ramazan sabancı13 Temmuz 2020 • 22:13

    fabrika yetkililerinin tedbirleri almaması insanları eski çağlardaki köle işçi g,bi görmeleri , birde 4 aydır bilim adamları klima ve pervanelerin en buyuk bulaş yayıcı olduğunu soylemelerine ragmen fabrikalarda klima ve pervanelerin her gun sıcak satlerde acık tutulmasdır en buyuksebep,,tansel fabrikasında da durum aynı fabrikayla görüştüm banaukalaca klımalar değil pervaneler calısıyor dediler, bende sağlık il mudurulüğüne durumu izah ettim yetkilierin fa

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.