13/08/2020

“15 TEMMUZ, TARİHİN EN BÜYÜK İHANETİDİR”

14 Temmuz 2020 - 16:07
“15 TEMMUZ, TARİHİN EN BÜYÜK İHANETİDİR”

 AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

 AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak; 15 Temmuz’un, Türkiye Cumhuriyeti devletinin bekasını, Türk milletinin huzurunu ve refahını hedef alan, hain FETÖ’nin yapmaya kalktığı ve Anadolu topraklarının gördüğü tarihin en büyük ihaneti olduğunu söyledi.

Konak açıklamasında;  “Dört yıl önce, Cumhuriyet tarihinin en alçak ve en büyük ihanetini yaşadık. 15 Temmuz 2016 Cuma gününün gecesinde, Peygamber ocağı olarak gördüğümüz Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisinde yuvalanan hain FETÖ mensubu bir grup üniformalı hain ve onların işbirlikçileri ülkemizi emperyalistlerin işgaline çanak tutmak amacıyla darbe girişiminde bulunmuş ancak bu alçak planları halkımızın demokrasiye sahip çıkması ile püskürtülmüştür.

O gecede, ‘Halkın gücünün üstünde bir güç ben tanımadım bugüne kadar. Milletimizi meydanlara davet ediyorum’ diyen Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla tarihimizin en görkemli seferberliklerinden birini yaşadık. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yeni bir diriliş ruhu ile meydanlara inen aziz milletimiz alçakların karşısında çıplak elle son teknoloji tanklara, helikopterlere ve jetlere karşı destansı bir mücadele vermiştir. FETÖ’cü hainlerin ve işbirlikçilerinin bu ülkeye neler yaptığını asla unutmayacağız, unutturmayacağız. 251 şehit verdiğimiz o kara gün tarihin kirli sayfalarında yer tutacaktır. Ülkemize karşı emperyalistlerin işgali için yapılmış olan darbe girişimi nedeniyle bilincimizi her daim açık tutacağız.
Kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi, onların emanetlerini asla unutmadık, unutmayacağız. Vatan uğruna canını hiç düşünmeden feda eden başta 15 Temmuz şehidi kahramanlarımız olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı, hayırlı ömürler ve ailelerine sabır dilerim” ifadelerine yer verdi.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

İsim (Gerekli)
Yorumunuz (Gerekli)

Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.